Płytki ceramiczne w salonie? Ależ tak.

Czy płytki terakotowe bądź gresowe znajdują zastosowanie w salonie? Ależ tak! Szczególnie jeśli masz zwierzęta albo/i dzieci i ciężko Ci utrzymać porządek. Szeroki wybór wzorów i kolorów obecnie dostępnych płytek ceramicznych daje nam mnóstwo możliwości, aby podkreślić charakter konkretnego wnętrza np. ciekawą strukturą lub oryginalnym dekorem. Zwiększysz komfort użytkowania, jeśli zamontujesz pod płytkami ogrzewanie podłogowe.

Obecnie płytki ceramiczne przeżywają prawdziwy renesans. Projektanci dwoją się i troją, aby zaspokoić potrzeby oraz nawet najbardziej wyrafinowane gusta klientów. Rezultatem czego mamy wybór w setkach kolekcji, które pozwalają kreować wnętrza salonów czy nawet sypialni z zastosowaniem gresowej czy terakotowej podłogi.

Rysunek drewna, który do złudzenia przypomina rustykalną deskę, doskonale sprawdzi się we wnętrzach o charakterze wiejskim, skandynawskim czy belgijskim. Użycie płytek odpowiadających faktycznym rozmiarom drewnianego parkietu oraz faktura płytek drewnopodobnych, która także może przypominać naturalne materiały pozwala osiągnąć jeszcze lepszy efekt wizualny.

Zastosowanie płytek drewnopodobnych w salonie wpływa nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale także na jego funkcjonalność: płytki są bardziej wytrzymałe niż panele podłogowe, odporne na zarysowania czy wilgoć.

TROPHY_PODDASZE_BEIGE kolekcja Trophy, Ceramika Paradyż

We wnętrzu nowoczesnym z industrialnym sznytem możesz zastosować np. oryginalny, rektyfikowany gres MENFI, z najnowszych kolekcji Ceramiki Paradyż, którego płytka bazowa nawiązuje do patynowanego, lekko zardzewiałego metalu. Kolekcja ta pochodzi z rodziny gresów w nowym wśród polskich producentów formacie 75×75 cm, co pozwala w pełni wyeksponować piękny rysunek kamienia, betonu czy skorodowanego żelaza właśnie. Dodatkowo, przy takim formacie mniejsza ilość podziałów fugowych na podłodze optycznie powiększa przestrzeń.

Menfi_salon_aranz kolekcja Menfi, Ceramika Paradyż

Męski, modernistyczny apartament wymaga, betonowej lub kamiennej, solidnej podłogi. Taki rysunek na płytkach lub powierzchniach stał się ostatnio szczególnie popularny i poszukiwany. Menfi prezentuje się równie fantastycznie na podłodze jak i na ścianie. Może posłużyć także jako okładzina przy kominku ale też w innych, mniej standardowych miejscach jak np. takich jak zagłówek łóżka czy ściana telewizyjna. Zamiast płytki możesz też na wybranej ścianie położyć dekoracyjny dekor w postaci ciętych, gresowych pasków – w pionie lub poziomie – uzyskasz świetny efekt !

Płytka Menfi stanowić będzie piękną scenografię dla miedzianych lub złotych dekoracji, które w tym roku są lansowane przez najwybitniejszych trendwatcherów.

Jeśli lubisz zmiany, Twoje mieszkanie często przechodzi metamorfozy lub chociaż małe liftingi albo wnętrza Twojego domu mają charakter eklektyczny, możesz zdecydować się na gres lub płytki terakotowe w bardziej uniwersalnym stylu, bez wyraźnego dekoru czy koloru. Pozwoli Ci to w dowolny sposób aranżować Twój salon, nie wprowadzając ograniczeń i nie narzucając stylistyki wnętrzu.

Trakt_kuchnia_salon_grys kolekcja Trakt, Ceramika Paradyż (nagrodzona reddot award 2016)

Scratch_grys_aranĹĽ. kolekcja Scratch, Ceramika Paradyż

Intero beige kolekcja Intero, Ceramika Paradyż; all images: materiały prasowe

heart

//Dziękuję marce Ceramika Paradyż za pomoc w realizacji publikacji.//

Napisz komentarz