Rzymska roleta czy zasłony?

Dekoracja okna ma ogromny wpływ na wygląd całego wnętrza. Firanki przeszły do lamusa, jednak zasłony nadal królują na salonach i nie tylko. Dodatkowo częściej pełnią rolę estetyczną niż funkcjonalną, choć i o tej ostatniej nie powinniśmy zapominać.

Masz wścibskich sąsiadów? Słońce wdziera się do sypialni o 4 nad ranem? A może chcesz zasłonić rurę czy kaloryfer pod oknem? Wszystkie te kłopoty rozwiąże piękna zasłona. Pamiętając o zasadach wieszania,  dodatkowo możesz optycznie powiększyć wnętrze, nadać przytulnego i eleganckiego charakteru. Pięknie udrapowana, nonszalancko opuszczona na podłogę czy wytwornie upięta, z pewnością podkreśli styl pomieszczenia. Mówi się, że zasłona dla okna jest jak sukienka dla kobiety. Wybierając właściwą tkaninę, len czy bawełnę możesz osiągnąć wręcz zaskakujący efekt.

27586372080_85f6f93710_b

27863934305_0ae5099c8f_b

Wiosenna metamorfoza mojego mieszkania objęła również aranżację okien. Zarówno do sypialni jak i jadalni wybrałam zasłony lniane od Dekorii. W obu pomieszczeniach stanowią optyczne przedłużenie okna oraz są stonowaną kontrą dla dekoracyjnego zagłówka i kolorowej biblioteczki w drugim pomieszczeniu. Naturalna barwa tkaniny doskonale koresponduje z szarościami ścian i białą ramą okna. W sypialni tworzy spójny charakter z rustykalną tapetą a w jadalni stanowi delikatną, nienachalną scenografię dla bardziej dekoracyjnych pokrowców krzeseł.

11 stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics.

Aby zapewnić komfort snu moim dzieciom, do aranżacji ich pokoju wybrałam roletę rzymską, wykonaną z tkaniny Blackout, która nie przepuszcza światła w 95%. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza latem, gdy noc jest taka krótka. Bo jak wytłumaczyć dziecku, że czas spać, gdy na dworze słońce świeci w najlepsze?

Aby utrzymać delikatną, pastelową kolorystykę w pokoju Mai i Alka, zdecydowałam się na szarą tkaninę o nr katalogowym 269-01 z kolekcji Blackout, Dekoria. Pomimo, iż tkanina jest bardzo jasna, efekt zaciemnienia jest doskonały, co najlepiej pokazuje przygotowany przeze mnie film:

Dodatkowo, rzymskie upięcie tkaniny sprawia, że całość wygląda bardzo elegancko. Dlatego też taka roleta będzie się doskonale prezentować również w salonie czy gabinecie jak u Asi z Green Canoe.

jak-wyczyscic-roelty-tekstylne

rolety-dekoria-1024x692 photos: Green Canoe

heart

//Dziękuję marce Dekoria za pomoc w realizacji publikacji.//

Comments

  • 08/07/2016

    Uwielbiam zasłony jako element dekoracyjny. Zwłaszcza te proste, neutralne kolorystycznie, w połączeniu z białymi gładkimi firanami tworzą taki klimat jaki marzy mi się w naszym przyszłym domu – delikatny, klasyczny. Nad roletami też myślę, zwłaszcza w kuchni i dużej łazience. Efekt, który pokazałaś na filmie jest genialny. Choć na co dzień uwielbiam dużą ilość słońca w domu, to przychodzi czas, kiedy mam ochotę nieco się od niego odciąć. Zwłaszcza w upalne dni, jak teraz :)

  • 08/07/2016

    Uwielbiam rolety rzymskie:-) Mam je w kuchni, a reszta mieszkania to dłuuugie zasłony:-)

  • 17/07/2016

    Mam te same rolety (ale akurat kremowe)! Kiedy mam ochotę obejrzeć film na ścianie (rzutnik w pokoju za paprotką), to są niezastąpione, wtedy, kiedy chcę urządzić sobie wieczór filmowy. ;)

Napisz komentarz