Rolety rzymskie czy zasłony, co wybrać?

Rolety rzymskie to piękna dekoracja okna i najlepsza ochrona przed światłem i ciekawskimi spojrzeniami. Rolety nie wykluczają obecności zasłon. Dla mnie są jednak w zupełności wystarczające. Dlaczego tak lubię rolety rzymskie od Dekorujonline.pl ? Zapraszam do lektury.

Rolety rzymskie podnosi się je podobnie jak klasyczne przy pomocy mechanizmu sterowanego łańcuszkiem. W odróżnieniu jednak od tradycyjnych rozwiązań, zsunięte rolety rzymskie układają się w poziome zakładki, które tworzą równoległe fałdy. To właśnie ta cecha przekonała mnie to zastosowania tego rozwiązania. Niezależnie czy zsunięte, czy rozsunięte, prezentują się niezwykle elegancko i efektownie. Pełniąc ważne funkcje zdobią całe wnętrze.

Zasłony czy rolety rzymskie?

Zarówno jedne i drugie zapewniają ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami i intensywnymi promieniami, więc wybór w zasadzie jest uzależniony od walorów estetycznych. Rolety rzymskie prezentują się równie doskonale, gdy są zsunięte czy rozsunięte i świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu, nawet w łazience czy kuchni. Dodatkowo nie zmniejszają optycznie wnętrza, co w przypadku tradycyjnych zasłon może mieć miejsce.

Rolety rzymskie zaciemniające.

Ogromną zaletą rolet rzymskich jest możliwość całkowitego zaciemnienia wnętrz. W naszym domu to idealne rozwiązanie w pokojach Mai i Alka. Nawet w środku lata, gdy dzień jest długi dzieci moją zapewniony komfort snu o swojej stałej porze, w okolicach godziny 20. Rozsunięte rolety praktycznie w 100% nie przepuszczają promieni słonecznych, skrywając pokój w przyjemnym mroku. Aby uzyskać taki efekt wybierz tkaninę DIM z oferty Dekorujonline.pl. Nie obawiaj się, że jasna tkanina nie spełni Twoich oczekiwać co do zaciemnienia. U Mai w pokoju zastosowałam tkaninę w kolorze bardzo jasnej szarości, a efekt jest taki sam jak u Alka, który wybrał granatową roletę.

tkanina DIM 161
tkanina DIM 111

Najważniejszy jest mechanizm rozkładania rolet.

Wysokiej jakości system opuszczania i zsuwania rolet ma ogromne znaczenie dla komfortu użytkowania. Zwróć uwagę, szczególnie, gdy zamawiasz rolety o dużych rozmiarach. Tkaniny też potrafią być cięższe, dlatego tak ważny jest trwały mechanizm. Rolety rzymskie z Dekorujonline.pl sprawiły się idealnie w dawnym pokoju dzieci, dlatego nie miałam wątpliwości co do wyboru oferty. W naszym domu, każde okno zdobią rolety rzymskie z Dekorujonline.pl Na zdjęciach i filmikach możesz porównać efekt jaki daje zastosowanie różnych tkanin.  

tkanina LUX 114
tkanina JAN 145
tkanina LUX 116
stylizacja: Ula Michalak, zdjęcia: Karolina Grabowska, Bartosz Raczyński