Sztukateria w moim domu. Piękny efekt i dodatkowa funkcja.

„Ta sztukateria robi Twój dom”, to najczęściej wypowiadany komentarz, wśród moich ostatnich gości. Też jestem tego zdania. To skrupulatna układanka z listew dekoracyjnych wyznaczyła zarówno estetykę domu jak i funkcje w dziennej części. Mimo, że praca ze sztukaterią wymaga precyzji i czasu, efekt odpłaca z nawiązką. 

Nie pamiętam, czy już o tym wspominałam, ale pracując nad projektem domu, zaznaczyłam Magdzie, naszej projektantce, kilka elementów wyposażenia, które koniecznie chcę zastosować w naszym domu. Jednym z takich obowiązkowych rozwiązań była sztukateria. 

Wtedy jeszcze nie spodziewałam się, jak fantastyczny efekt można osiągnąć dzięki kilku prostym listwom, naklejonym w geometrycznej i symetrycznej kompozycji. Jak się okazało moje, wówczas mgliste pojęcie o tych dekoracjach było wstępem do wspaniałej przygody.

Godziny rozmów z cudownymi ludźmi z Aniro, przymiarki i dyskusje to był czas wspaniałej zabawy, ale i otrzymałam cenną lekcję. Nawet tak proste czy subtelne kolekcje nmc jak listwa SP3, WD1 czy WL5 nadały w rezultacie charakteru wnętrzom. Odpowiednio dobrane świetnie korespondują w przestrzeniach o nie do końca klasycznym stylu. Wierzę, że zastosowanie w moim domu sztukaterii było drobnym krokiem w przełamaniu stereotypów. Liczę, że coraz więcej projektantów i architektów będzie proponowało to rozwiązanie swoim klientom. 

Za niewielką cenę możemy ozdobić, w sposób bardziej lub mniej spektakularny, cały pokój, lub choć jakąś część. Wszystko zależy od zamysłu projektanta i Twojej estetyki. Bądź jednak otwarta. Sztukateria to z całą pewnością interesująca dekoracja w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu. W zależności od wyboru listwy uzyskasz widowiskowy element aranżacji wnętrza, lub wypełnisz i ciekawie zaaranżujesz puste ściany, a nawet sufit.

Obok, niewątpliwie wysokiem walorom estetycznym, sztukateria pełni role funkcjonalne. Listwy przypodłogowe maskują delatacje w podłodze, czy ukrywają kable. Ja dodatkowo, dzięki sztukaterii podzieliłam część dzienną na jadalnie i salon. Przestrzeń wyznacza listwa M1 o artdecowskim charakterze zamontowana na suficie. To dość niekonwencjonalne rozwiązanie, ale sprawdziło się doskonale. Listwa pięknie się prezentuje i fantastycznie zdobi wnętrze.

Wyjdź na przeciw stereotypom. Nie bój się niekonwencjonalnych propozycji. Zainspiruj się. A jeśli wciąż brakuje Ci odwagi, umów się na spotkanie konsultacyjne lub skontaktuj się on line z projektantem-ekspertem z Aniro. Poznasz moc rozwiązań jakie oferuje szeroka gama listew dekoracyjnych nmc.