Ikea Mix and Match, czyli najpopularniejszy trend w metamorfozach mebli.

Meble z Ikea biją rekordy popularności. Konia z rzędem temu, kto nie ma choć jednego mebla od szwedzkiego potentata. Wielkim zainteresowaniem cieszą się wszelkie pomysły na przeróbki mebli z Ikea, które już otrzymały nazwę własną IKEA HACK albo Mix & Match.

Lubię meble z Ikea i nie wstydzę się tego. Uważam, że charakteryzują się dobrym wzornictwem i w większości całkiem niezłą jakością, szczególnie w stosunku do ceny produktu.

Marka wspiera swoich projektantów, co buduje świadomość w klientach, że „wszystko, nawet zapałka zostało kiedyś zaprojektowane” i należy liczyć się z prawami autorskimi. A zatem jeśli przejdzie Ci przez myśl zakup kopii krzesła Eamesów, lepiej wybierz coś z oferty Ikea. Jeśli jednak liczy się dla Ciebie indywidualny charakter mebla, masz własny styl, poszukujesz coś oryginalnego możesz skorzystać z pomysłu na przeróbki mebli Ikea, tak jak ja to zrobiłam.

Krzesła Henriksdal mam od wielu lat. Nie wymieniłam ich, gdyż spełniają dwie podstawowe funkcje. Są bardzo wygodne a dzięki zmienianym pokrowcom mogę je dowolnie stylizować. I tu na pomoc przychodzą firmy zewnętrze, gdyż sama Ikea nie ma zbyt dużego wyboru z tkaninach obiciowych. Dlatego ja skorzystałam z oferty Dekoria.pl gdzie mogłam wybrać z szerokiej gamy materiałów. Do dyspozycji są tu tkaniny lniane, bawełniane oraz poliestrowe z różnym przeznaczeniem. Mnogość wzorów i kolorów daje nieograniczone możliwości. Zobacz jak wiele radości, życia i stylu wprowadził kwiatowy wzór flowers 311-12 na nowych pokrowcach.

1 Po lewej przed, po prawiej efekt osiągnięty dzięki nowym pokrowcom od Dekoria.

27863934005_7d8ec08a20_b

Zarówno moje krzesła jak i kanapa Soderhamn otrzymała nowe obicie. Tu zdecydowałam się na tkaninę COTTON PANAMA 702-08

Pamiętaj, że przed zakupem możesz zamówić próbkę każdej tkaniny aby upewnić się co do wyboru koloru i sprawdzić strukturę samego materiału.

Przed:

27367838866_d03c98bd00_b

Po:

27863933555_d4e24e56a3_b

27252256044_5c35f41087_b

27863933645_c222e06ba2_b

I to właśnie w meblach Ikea i tkaninach Dekoria uwielbiam. Funkcjonalność i użytkowość spotkała się z estetyką a nawet elegancją. Zobacz jak ta kooperacja wpłynęła na zmianę wyglądu krzeseł Henriksdal i sofy Soderhamn w moim domu. Sprawdź w ofercie Dekoria, czy są dostępne pokrowce również na Twoje meble i pochwal się co Tobie udało się wyczarować :)

heart

//All pics: Karolina Grabowska, Kaboompics, dziękuję również marce Dekoria za pomoc w realizacji publikacji.//

Comments

  • 30/06/2016

    Aga

    Ula pokrowce bardzo na plus! Natomiast gofry jak zwykle bezkonkurencyjne! Idę kręcić ciasto i robić swoje! Dobrego dnia!

Napisz komentarz