Czy design wpływa na nasz sen?

Kto nie lubi wylegiwać się łóżku, ręka w górę? Temat urządzenia czy dekoracji sypialni często traktowany jest po macoszemu z uwagi na fakt iż nie spędza się w tym wnętrzu zbyt wiele czasu. czy aby na pewno? Statystycznie, ludzie poświęcają na sen 1/3 swojego życia. Czy to mało? Ktoś może powiedzieć, że śpiąc nie podziwia swojej sypialni, dlaczego miały w takim razie zwracać tyle uwagi na jej wystrój?

Jakość snu, tak jak i jedzenia ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jest to już wystarczający powód, aby zadbać o komfort w sypialni. Subtelny, może być ciemny ale nie krzykliwy kolor ścian, właściwe oświetlenie, wygodne łóżko i materac to podstawowe sprawy. Jednak równie istotna jest wysoka jakość pościeli, która zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza. To pościel właśnie ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem. Delikatne, bawełniane czy lniane tkaniny pościelowe, ręcznie tkane i ekologicznie barwione są gwarancją zdrowego snu. Naturalne materiały zapewnią właściwą termoregulację podczas snu co jest warunkiem koniecznym dla spokojnego i zdrowego odpoczynku w nocy. Okołodobowy rytm temperatury ciała osiąga szczyt około godziny 18.00, następnie temperatura ciała powinna opadać aż do godzin wczesnoporannych, aby sen był odpowiednio długi. Wzrost wewnętrznej temperatury ciała zakłóca sen. Dlatego należy również zadbać o odpowiednie wywietrzenie sypialni – optymalna temperatura w pomieszczeniu to 18–21°C.

Zdrowy sen sprawia, że jesteśmy wypoczęte, szczęśliwe, mamy mnóstwo energii, by stawić czoła zadaniom jakie stawia przed nami nowy dzień.

Teraz już wiesz czemu tak ważne jest właściwa aranżacja sypialni i dobór odpowiedniej pościeli. Takie samo zdanie ma Cristina Montaña, designer i właściciel hiszpańskiej marki Mikmax, która projektuje najwyższej jakości, naturalne tkaniny pościelowe. Mieszkająca niedaleko Barcelony, wśród śródziemnomorskich sosen jest dodatkowo uwrażliwiona na środowisko, stąd wybór ekologicznych form produkcji tkanin. Kolejnymi markami, której dobro ziemi i zwierząt jest równie ważne jak dobry sen człowieka jest Teixidors i Koko Klim. Wysokiej jakości wełnę przemieniają lokalni rzemieślnicy w subtelny design inspirowany naturą.

Zaintrygowana? Zapraszam zatem do polskiego przedstawiciela tych hiszpańskich cudotwórców, marki Barcelona Concept.  Właściciele marki są prawdziwymi mecenasami sztuki i designu rodem z Barcelony. W ofercie firmy znajdziecie również ekstrawaganckie meble i nowoczesne oświetlenie.

kaboompics.com_Apple Macbook Air on the bed

calella

Callela, mikmax

tamariu

Tamariu, mikmax

white cotton2

White cotton, mikmax

collage

mikmax

carousel-item-2

mikmax

thumb2012

Pled JAZZ, Teixidors

BEDDING_POLO_ESTILISMO_TEIXIDORS

 Teixidors

foto ambiente 1 KOKO KLIM

Dziękuję marce Barcelona Concept za pomoc w realizacji materiału.

heart

 

Napisz komentarz