Wszyscy ludzie sukcesu mają te rzeczy w domu.

Sukces dla każdego znaczy coś innego. Dla jednych wyznacznikiem sukcesu będzie szczęśliwa, bezpieczna rodzina, dla innych to dobra satysfakcjonująca posada z wysoką pensją. Tym samym nie da się znaleźć recepty na sukces. Wydaje się jednak, że ludzie sukcesu mają jedną wspólną cechę: nawyki. Nie mówię tu o stałych godzinach posiłków, czy treningu trzy razy w tygodniu. Prawdą jest, że osoby, które odniosły sukces, mają w domu pewne narzędzia, które promują produktywny styl życia. Co więc możesz zrobić, aby iść naprzód na swojej drodze do sukcesu? Projektowanie domu z myślą o celach, jakie chcesz osiągnąć jest z pewnością bardzo pomocne. Czytaj dalej o pięciu rzeczach, które poprzez aranżację domu  pomagają osiągnąć sukces.

1.Sypialnia, która zapewnia komfort snu

Nie jest wielką tajemnicą, że zdrowy sen jest drogą do jaśniejszego umysłu, co z kolei prowadzi do bardziej produktywnego stylu życia. Lekarze twierdzą, że przeciętny dorosły człowiek potrzebuje 7-9 godzin snu na dobę, aby zachować dobre zdrowie. Ale to oznacza zdrowy sen? Czy zdarza Ci się przespać nawet 10 godzin i obudzić się zmęczoną? Przeprojektowanie sypialni w celu promowania pozytywnego harmonogramu snu może pomóc. Zacznij od utrzymania czystości, właściwego oświetlenia i regulacji temperatury w pomieszczeniu. Jeśli chcesz poprawić komfort snu, rozważ zmianę kolorów w sypialni i układu pokoju. Może warto zastosować kilka zasad feng shui. Sypialnia, dla mnie jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. Dlaczego? To jakość snu jaką mi gwarantuje daje mi energię na kolejny dzień. To miejsce, gdzie witam się z rodziną o poranku i motywuje do podjęcia następnych wyzwań.

2. Przestrzeń dla kreatywności

Spotkałam się z przerażającą statystyką, która mówi, że  średnio patrzymy na ekrany 45 na każde 60 minut dziennie. Wow, prawda? Z moich obserwacji wynika, że ludzie sukcesu mają hobby poza pracą, które pomaga im zachować równowagę. Niezależnie od tego, czy jesteś malarzem, czy ogrodnikiem, ważne jest, aby znaleźć coś, co lubisz robić po za pracą, coś co daje ci radość i spokój. Jeśli możesz to zrobić w domu, to nawet lepiej. Umieść sztalugę w rogu, utwórz ogród ziołowy na balkonie, lub choćby w słoiku. Utwórz spokojny obszar, w którym możesz medytować lub ćwiczyć jogę.

3. Home office zoptymalizowany pod kątem produktywności

Nawet jeśli pracujesz w biurze, restauracji lub innym zakładzie, dobrze jest posiadać mały homeoffice w domu. Przynoszenie pracy do domu, to praktyka z którą się nie zgadzam, ale jeśli zamkniemy ją na małej przestrzeni w domu, a nie będzie zajmował przestrzeni dla rodziny, służącej odpoczynkowi jak jadalnia czy salon, to jestem w stanie pójść na taki kompromis. To też najlepsze rozwiązanie dla osób pracujących w domu. Sama to praktykuję. Moje przedmioty potrzebne do pracy zajmują małą przestrzeń wokół biurka w salonie. Nie dopuszczam ekspansji dokumentów czy innych elementów związanych z pracą na resztę domu. Chyba, że akurat robię sesję zdjęciową :). Dzięki takiej praktyce, dom jest wciąż domem, nie firmą, a mnie nie kojarzy się tylko z pracą.

4. Kuchnia, która wspiera zdrowy tryb życia

Otwórz lodówkę. Co widzisz? Czy jest zaopatrzona w składniki odżywcze, warzywa, białko, czy masz jedynie junkfood. Pierwszym krokiem do zdrowej kuchni jest czyszczenie lodówki. Wszyscy wiedzą, że domowe posiłki są zdrowsze, więc ważna jest optymalizacja miejsca do gotowania. Dodatkowo, jeśli będzie dobrze zaprojektowana i wystylizowana zgodnie z Twoją estetyką, będzie miejscem, w którym chętnie będziesz spędzać czas. Przygotowywanie posiłków nie będzie jedynie codzienną koniecznością, a dużą przyjemnością. Ludzie sukcesu jedzą zdrową, muszą bowiem dbać o swoją kondycję, aby sprostać zadaniom.

5. Wizualna motywacja i inspiracja

Twój dom powinien odzwierciedlać Ciebie i Twoją rodzinę. Wasze zainteresowania, namiętności i inspiracje. Wizualizacja sukcesu, poprzez zastosowanie w domu elementów, które będą do tego celu nawiązywać jest znaną i cenioną techniką.

Gdy ludzie z NASA pracowali nad wysłaniem człowieka na księżyc, w głównym pomieszczeniu badawczym powiesili ogromne zdjęcie księżyca, zakrywające ścianę od podłogi aż po sufit. Wszyscy dokładnie wiedzieli co jest ich celem i dopięli swego – i to na dwa lata przed planowaną datą!

Dbaj o wygodę i domową atmosferę, wypełniając ją dziełami sztuki, książkami, zapachami i dźwiękami, dzięki którym poczujesz się dobrze. Twoje otoczenie ma duży wpływ na to, jak działasz na świecie i może pomóc w poprawie ogólnego spojrzenia na życie oraz w osiąganiu celów, jakie sobie stawiasz. Ludzie sukcesu wizualizują sobie własne cele, to bardzo pomaga, spróbój!

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

Comments

  • 22/10/2018

    Mi chyba najbardziej brakuje przestrzeni home office. Mam oczywiście swoje biurko w domu, ale jest ono ulokowane w takim miejscu, że o kreatywności nie można za wiele mówić.

Napisz komentarz