Królestwo snu nocą, elegancki buduar za dnia. 

Sypialnia, dla mnie jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. Dlaczego? To jakość snu jaką mi gwarantuje daje mi energię na kolejny dzień. To miejsce, gdzie witam się z rodziną o poranku i motywuje do podjęcia następnych wyzwań.

Właśnie dlatego uważam aranżację sypialni za jedne z kluczowych projektów. Tu w sposób najbardziej bezkompromisowy zderza się funkcja z estetyką.

Do aranżacji sypialni przygotowywałam się szczególnie. Po pierwsze z uwagi na problemy zdrowotne muszę dbać o kręgosłup tak swój jak i mojego męża. Zatem kluczowym wyborem jest materac. Szkół fizjoterapii jest tyle ile specjalistów. W rezultacie wybraliśmy taki materac, aby zapewniał nam zdrowy sen i wygodę. Sprawę funkcjonalności pomieszczenia dopełnia oświetlenie, gdyż wieczorem lubię pracować w łóżku. Są to też często te nieliczne chwilę, gdy mogę zanurzyć się w lekturze. Zatem lampki nocne są kolejną fundamentalną kwestią. Z uwagi, że lubię działać nonszalancko, po za  szablonem zdecydowałam się na dwie różne lampki. Złota jest prezentem od bliskiej osoby i doskonale koresponduje w charakterem wnętrza. Stojącą wybrałam w home&you. Lustrzana mozaika wygląda interesująco i podkreśla glamourowy, elegancki wystrój.
34967260021_5274ca7c21_b

O ofercie sklepu znalazłam również inne interesujące lampy, z kryształowego szkła o klasycznej formie.

  lampyhy2 1. Lampa Cristaloro 2. Lampa Tiaota

lampyhy1 3. Lampa Balis  4. Lampa, Baluktot 5. Lampa Cristalino

 Na granicy funkcji i estetyki stanęło łóżko. To bazowy element wystroju sypialni. Nauczona przykrym doświadczeniem, niezliczoną ilością siniaków od uderzeń o drewniane ramy łóżek, podstawowym założeniem przy wyborze było to, że tym razem będzie to model tapicerowany! Moje serce skradło łóżko Flores ze stajni polskiego producenta, marki Wajnert. Przepiękny, soczysty i energetyzujący kolor oraz finezyjny zagłówek potrzebował godnego uzupełnienia szlachetną pościelą nocą i eleganckimi dekoracjami w ciągu dnia. Z ofert home&you wybrałam kolekcje dla miłośników subtelnych odcieni, a także dla tych potrzebujących bodźców kolorystycznych nawet podczas snu.

kaboompics_Woman working on a laptop while enjoying a breakfast coffee and chocolate in bed

1.Najmodniejsze, z rajskimi motywami:

pościelhy1 1. Komplet pościeli Fifi  2. Komplet pościeli Selva

2.Malowane pejzaże:

pościelhy2

3. Komplet pościeli Gala 4. Komplet pościeli Grasshoper

3.Elegancka szarość:

pościelhy3

5. Komplet pościeli Asteria 6. Komplet pościeli Lasteria

4. Romantyczne kwiatuszki:

pościelhy4 7. Komplet pościeli Sottile 8. Komplet pościeli Kylie

W dzień łóżko można przemienić w salon do odpoczynku a nawet małe biuro. W obu przypadkach potrzebujemy kapy i sterty poduszek.  Wybór jest ogromny, ale i potrzeby nie małe. Ja lubię dużo poduszek tak na kanapie jak i na łóżku. A Ty?
34711083310_3a24a6287a_b

  narzuta narzuta1 1. Blinky 2. Division 3. Doona 4. Gizelle 5. Luckee 6. Memory 7. Napkin 8. Siesta

  1
2 3
5

4

  6 1. Division 2. Dubleshine 3. Duelle 4. Trograph 5. Glostone 6. Passat 7. Pastures 8. Pumice 9. Ruster 10. Pompon 11. Mosaic

12. Velora

 

Czy dla Ciebie sypialnia jest równie ważna?

Stylist and collage Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

Napisz komentarz