4 bożonarodzeniowe pomysły na aranżację stołu. 

W radiu kolędy, w centrach handlowych tłumy, ulice oświetlone lampkami ale i światłami samochodów stojących w korkach. Tak moi drodzy. Do Świąt pozostały dwa tygodnie. Kto nie szuka pomysłów na bożonarodzeniową aranżację stołu? To teraz najgorętszy temat i moja ulubiona część przygotowań. Dlatego stworzyłam kilka propozycji na aranżację stołu, tak byś zaskoczyła i zachwyciła swoich gości podczas wigilijnej kolacji. Wszystkie kompozycje wykreowałam używając kolejnych kolekcji z oferty home-you.com 

Boże Narodzenie inspirowane Świętym Mikołajem

Strój Świętego Mikołaja, jaki jest każdy wie. Czerwony płaszcz i czapka. Wszystko obszyte białym futerkiem. Czerwień, zresztą to tradycyjny kolor świąt. Symbolizuje miłość i ciepło. Dlatego wykorzystałam go w jako jeden z bożonarodzeniowych pomysłów na aranżację stołu.

Trik: Jako bieżnik wykorzystałam biało czerwony papier do pakowania prezentów, który uzupełniłam płóciennymi wstążkami w korespondujących barwach :)

Święta Black&White

Połączenie koloru czarnego i białego to klasyka. Choć może nie jest pierwszą myślą w kontekście Świąt Bożego Narodzenia. W mojej opinii w odpowiednim anturażu, w eleganckim tonie i z odrobiną złota taka aranżacja wygląda bardzo interesująco i zaskakująco.  

zastawa stołowa Woralice, home-you.com

Jak w pałacu Królowej Śniegu.

Miks złota i srebra już nikogo nie razi. Wszedł do obowiązujących kanonów, również w temacie aranżacji wnętrz. Dlatego bardzo spodobała mi się zastawa z home-you.com. Bardzo prosta forma talerzy, muśnięta złotą i srebrną farbą. To dość nowoczesny akcent, ale dający wiele możliwości. Ja wykorzystałam tą kolekcję w kilku wariacjach. Talerzy prezentują się równie dobrze na gołym, drewnianym stole, jak i w bardziej ozdobnej stylizacji, na złotym obrusie. Innym razem użyłam złotych podkładek, a dalej okrągłym, ozdobionych perełkami. W zależności od dopełnienia, kompozycja z użyciem tej zastawy może być bardziej modernistyczna i minimalistyczna, lub bogato zdobiona, odświętna, wręcz teatralna. 

zastawa stołowa Debis, home-you.com

Czarna zastawa obiadowa? Dlaczego nie?

Czarna porcelana czy ceramika to najbardziej niekonwencjonalny wybór wśród bożonarodzeniowych pomysłów na aranżację stołu. Sądzę jednak, że w połączeniu z eleganckim złotek i kilkoma niekwestionowanymi symbolami świąt nikogo nie urazisz taką aranżacją.  Ja wykorzystałam bombki i błyszczące, złote wstążki. Możesz użyć również złotego pudełeczka, do którego włożysz drobny upominek dla swoich gości.  

zastawa stołowa Svart, home-you
stylizacja: Ula Michalak, zdjęcia Karolina Grabowska, Kabooompics