Jak udekorować dom, zgodnie z trendami kolorystycznymi na 2019 rok. 

Jesteśmy w połowie roku. Trendy kolorystyczne dobrze już są nam znane. Czy to tylko teoria, czy modne obecnie kolory da się zastosować w dekoracji domu? Postawiłam przed sobą wyzwanie, wykorzystania tegorocznych trendów do stylizacji mojego domu.

Wybrałam trzy z obowiązujących kolorów roku 2019 i zaaranżowałam je w różnych kompozycjach i wnętrzach w moim domu. Jaki osiągnęłam efekt? Zobaczcie sami:

Kolor roku 2019 Tikkurilla  – K319 Flamingo, 

emanuje radością i pozytywną energią.  Łączy w sobie słoneczne tonacje z dodatkiem różu, które stały się dla mnie inspiracją do przygotowania letniego śniadania, pełnego smaków i zapachów. Sezonowe owoce na gofrach domowej roboty przywodzą na myśl wakacje na plaży. Subtelny odcień różu, nawiązujący do koloru roku Tikkurilla odnajdziesz na ceramice z najnowszej kolekcji home&you.

filiżanka Nudesi, home&you, dzbanek Nudesi, home&you
 patera Pink Harts, home&you, zestaw deseczek do serwowania Entres, home&you

Kolor roku 2019 Benjamin Moore – Metropolitan,

wnosi do wnętrz spokój. Dlatego też postanowiłam wykorzystać tą szarość w aranżacji salonu. To miejsce odpoczynku i relaksu. Ciemne kolory wprowadzają mnie w nostalgiczny nastrój. Aby wyciszyć energetyczną czerwień kanapy wprowadziłam szare poduszki dekoracyjne. Dzięki różnym materiałom i strukturom, cała kompozycja jest interesująca, ale nie absorbująca. Poduszki wybrałam z oferty home&you.

poszewka Odette, home&you, poszewka Pooler, home&you

Kolor roku 2019 PPG – Night Watch, 

„Ożywcza zieleń natury, która jest nam potrzebna teraz bardziej niż zwykle” – trendwatcher Dagmara Jakubczak, forelements.pl

Ten kolor można zdefiniować na pograniczu zieleni i granatu. Autorzy porównują go do barwy lasu o zmroku. Z całą pewnością to wybór najbliżej memu sercu i estetyce. Pięknie wpisał się w charakter mojej sypialni. welurowe poduszki nawiązują do Night Watch. Blasku i blichtru dodają złote dekoracje, które fantastycznie komponują się z tym kolorem. Całość jest elegancka, z klasą.   

filiżanka Svart, home&you, sztućce złote Conrad, home&you

poszewka dekoracyjna Luminer, home&you; poszewka Monstera Leaf, home&you
 szkatułka Elena, home&you, gazetnik Cirilla, home&you,
Stylizacja: Ula Michalak, zdjęcia Sylwia Kisiel