Dywan vs dzieci i zwierzęta. Czy to przegrana walka?

Kiedy pierwszy raz pomyślałam, że chciałabym mieć dywan w salonie, w tej samej chwili mój syn upuścił kanapkę na podłogę. Kanapka była z Nutellą i zgodnie z prawami fizyki upadła kremem w dół. Chwilę potem wbiegł pies i zostawił na podłodze ślady łap. Zaczęłam się godzić z myślą, że dywanu mieć nie będę. Dywan vs dzieci i zwierzęta. Czy to na pewno zawsze przegrana walka?

Dobrze dobrany dywan pięknie uzupełnia aranżację wnętrza. Dopełnia kompozycji, określa granicę strefy, dekoruje przestrzeń. Dodaje wrażenie ciepła i przytulności. Jednak czy ma zastosowanie, jeśli w domu mieszkają dzieci i zwierzęta? Czy niezbyt szybko ulegnie zabrudzeniu i zniszczeniu?

Magic Home Collection

Wraz z rozwojem popularności tkanin łatwoczyszczących, na rynku pojawiły się również dywany wykonane w tej samej technologii. Grupa Fargotex, leader na rynku dekoracyjnych i tapicerskich tkanin łatwo czyszczących, stworzyła markę Carpet Decor i oferuje piękne kolekcje nowoczesnych dywanów, odpornych na zabrudzenia. Magic Home Collection to idealna propozycja dla takich domów jak mój. Technologia ta utrudnia wchłanianie rozlanych substancji, pozostawiając krople na powierzchni materiału. Ewentualne plamy łatwo poddają się procesowi czyszczenia, bez naruszania struktury materiału.

Canvas Warm Gray w moim salonie

Od ponad miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczką dywanu Canvas Warm Gray z kolekcji Magic Home Collection. Pięknie komponuje się w moim salonie. Łączy nowoczesność i klasykę w aranżacji. Monochromatyczna kolorystyka nie zaburza kompozycji. To malowniczy wzór na dywanie jest prawdziwą ozdobą i idealnym tłem dla jasnych i prostych w formie mebli. Dobrze dobrany rozmiar określa strefę wypoczynkową w dziennej przestrzeni domu. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi na dywanie stoją tylko przednie nogi sofy i foteli. Szerokość dywanu musi jednak pozwalać ustawić całą długość kanapy na dywanie, oraz pozostawiać jeszcze po parędziesiąt centymetrów zapasu po obu krańcach mebla.

Dywan vs dzieci i zwierzęta

Dywan Canvas Warm Gray z oferty Carpet Decor by Fargotex testujemy od ponad miesiąca. Ani dzieci, ani tym bardziej zwierzęta nie oszczędzają go zupełnie. Co więcej, stał się ulubionym legowiskiem naszego psa. W taki ekstremalnych warunkach sprawdza się doskonale, na co wskazują zdjęcia, wykonane w ostatnich dniach. Sierść, piasek, mokre łapy, nic nie pozostawia śladu. Nawet, gdy musiałam usunąć mokre zabrudzenie po soku, wystarczyła wilgotna, bawełniana szmatka. Z pełną świadomością polecam łatwo czyszczące dywany Carpet Decor, nawet do wnętrz intensywnie użytkowanych, tak jak nasz dom :)