Tour po naszej łazience, czyli efekt pracy naszej, architekta i doradców.

Łazienka to bardzo wymagająca przestrzeń. To wnętrze, gdzie nie można pozwolić sobie na błąd w planowaniu i projektowaniu. Brak precyzji może skutkować dużymi trudnościami w korzystaniu z łazienki. Zbyt wąska przestrzeń zaplanowana na miskę toaletową, czy zbyt wysoko lub za nisko umieszczona umywalka mogą wręcz uniemożliwić używanie tych sprzętów. Dziś z doświadczenia wiem, że remont łazienki wymaga współpracy z projektantem i rzetelnymi doradcami sprawdzonych marek, jak choćby Geberit czy Koło.

Łazienka to wnętrze, które kryje w sobie wiele pułapek. Na każdym kroku łatwo popełnić błąd. Począwszy od podstawowych zasad projektowania, na dopracowaniu detali kończywszy. Ja jestem bardzo wymagającym inwestorem i szalenie zależało mi na wnętrzu o bardzo wysokim standardzie. Dlatego nawet układ płytek był projektowany, aby komponował się z armaturą i by elegancko połączyć fugi na ścianach i podłodze.

W projekcie łazienki, kilka elementów było dla mnie szczególnie ważnych. Myślę też, że są  to cenne założenia, które i Tobie mogą się przydać, jeśli przyjdzie Ci zmierzyć się z takim projektem. Wszystkie moje prośby i oczekiwania Magda Sobula połączyła w piękny i funkcjonalny projekt łazienki, do którego wybrała wyposażenie marki Koło i Geberit.

Prysznic bez brodzika

Wnętrze mojej łazienki niemal organicznie narzucało rozmieszczenie niektórych elementów. Wnęka o wymiarach 130×90 wręcz prosiła, aby umieścić w niej prysznic. Takie usytuowanie pozwalało zrezygnować z brodzika na rzecz odpływu liniowego Geberit CleanLine i drzwi wnękowych Next marki Koło, które możesz zamówić na wymiar. Przy takim rozwiązaniu należy pamiętać, aby zastosować wystarczający spadek poziomu podłogi, by woda swobodnie spływała do odpływu. 

Umywalki wpuszczane w blat

Kolekcja Variform marki Koło to jakby nowa kategoria umywalek łazienkowych. Jest kompromisem pomiędzy umywalkami wpuszczanymi, a nadblatowymi. Co daje takie rozwiązanie? Możliwość zastosowania płytek wielkoformatowych do budowy blatu. Wpuszczane umywalki Variform rozwiązują problem obróbki otworu w płytce, jaki by powstał, gdybyśmy chcieli zastosować umywalkę podblatową.

Wiszące miski wc z systemem rimfree

W czasach, gdy szybko na popularności zyskują toalety myjące, miski rimfree powinny być minimum absolutnym. Brud i bakterie, które gromadzą się w kołnierzu miski sa prawdziwym zagrożeniem dla zdrowia. Dlatego bez namysłu zdecydowałam się na model Life zawieszony na stelażu Technic GT. To rozwiązanie jeszcze bardziej ułatwia utrzymanie czystości wokół miski wc.

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics.com