Jak oszczędzać wodę i pieniądze, wykorzystując najnowsze technologie.

Kto z Was przysięgał sobie, że wraz z nastaniem nowego roku będzie dbał o siebie i środowisko. Zastanowi się jak oszczędzać wodę, podejmie działania w kierunku ekologii, segregacja śmieci. Jeśli to Wasze założenia na 2021 rok, to do Was kieruję ten wpis. 

Mam nadzieję, że udaje się Wam wytrwać na zdrowej, zbalansowanej diecie a w ciągu całego dnia znajdujecie czas na sesji jogi, jogging czy morsowanie? A jak Wam idzie z ograniczeniem korzystania z plastiku i w ogóle z produkcją śmieci czy zużyciem wody? 

Czy wiecie, że tak jak odpowiednie aplikacje pomagają Wam zdrowo jeść, dbają o właściwą długość snu i motywują do ruchu, tak samo technologia wprowadzana przez leaderów w produkcji chociażby baterii pomaga Wam w oszczędzaniu wody, a nawet wspiera w rezygnacji z butelkowanej wody gazowanej. Jak to możliwe? Zaraz się dowiecie.

Pamiętacie czasy, gdy jako dzieci staliśmy w kolejne do saturatora po szklankę wody gazowanej, ehhh, to były czasy. Dziś taka sytuacja nie mieści się w głowie. Jednak dzięki najnowszej technologii, taki „saturator” osobisty możecie mieć we własnej kuchni. 

Unikalna technologia filtra GROHE Blue Home oczyszcza zwykłą wodę kranową i usuwa z niej wszelkie substancje, które mogą pogarszać jej smak, zamieniając ją w świeżą wodę do picia, nie gazowaną, lekko lub mocno gazowaną, według Waszych upodobań! Czy to nie jest super? Warto podkreślić, że GROHE Blue Home nie dość, że nie zużywa dodatkowych ilości wody do wyprodukowania wody butelkowanej gazowanej, to ogranicza emisję CO2 do atmosfery o 61% w stosunku do produkcji 1 litra wody butelkowanej.

Jak oszczędzać wodę i dbać o środowisko w kuchni już wiemy. A co z łazienką? Tu mamy dostępnych kilka rozwiązań. Po pierwsze, perlator, to takie sitko o drobnych oczkach, które napowietrzają wypływającą wodę. Efekt ten sprawia, że mamy wrażenie silniejszego strumienia wypływającej wody, podczas gdy w rzeczywistości ograniczamy jej zużycie nawet o kilkadziesiąt procent. Perlator występuje w większości kolekcji.

Wybierając prysznic, rezygnując z kąpieli w wannie już oszczędzasz! Do napełnienia wanny do połowy potrzeba nawet 300l wody, podczas gdy 10 minutowy prysznic to około 120l.

Dodatkowo, wybierając z pełną świadomością właściwą baterię oszczędzasz wodę i pieniądze w jeszcze większym stopniu.

Baterie termostatyczne GROHE posiadają funkcję „pauza” na uchwycie baterii umożliwiającą zatrzymanie strumienia w celu umycia włosów szamponem, a następnie włączenie go ponownie, zachowując tę samą temperaturę dla oszczędności wody.

Jednym z produktów, który świetnie się sprawdzi w nowoczesnej i ekologicznej łazience  są baterie termostatyczne GROHE są wyposażone  w przycisk EcoButton pozwalający na zmniejszenie zużycia wody o 50% oraz technologię GROHE CoolTouch, dzięki której powierzchnia baterii nagrzewa się maksymalnie jedynie do temperatury wody zapewniając 100% bezpieczeństwo i brak oparzenia. 

Jeśli zatem planujecie wiosną remont lub przynajmniej wymianę baterii, to już wiecie na co warto zwrócić uwagę.