Woda gazowana prosto z kranu, czyli GROHE BLUE HOME.

Już 22 marca będziemy obchodzić międzynarodowy dzień wody. Od kilku lat trend ekologiczny mocno zyskuje na popularności, również wśród społeczeństwa. Zwiększa się nasza świadomość. Podejmujemy mądrzejsze decyzje, zmieniamy nawyki, tak aby w choć minimalnym stopniu pomóc Ziemi. Dzień Wody, to dobry moment, jeśli potrzebujecie bodźca, jakiegoś mocnego punktu w czasie, aby zapoczątkować zmianę.

Ja zaczęłam już kilka lat temu. Zrezygnowałam z ostrych środków czyszczących na rzecz tych ekologicznych, segregujemy śmieci, a ostatnio zamówiłam nową baterię do kuchni GROHE Blue Home, która filtruje wodę, a także daje możliwość wyboru wody gazowanej. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejszyłam do zera zakup wody gazowanej butelkowanej! Dzięki Grohe! 

Dziś chciałabym Wam przybliżyć to rozwiązanie.

Unikalna technologia filtra GROHE Blue Home oczyszcza zwykłą wodę kranową i usuwa z niej wszelkie substancje, które mogą pogarszać jej smak, zamieniając ją w świeżą wodę do picia, nie gazowaną, lekko lub mocno gazowaną, według Waszych upodobań! Czy to nie jest super? 

Warto podkreślić, że GROHE Blue Home nie dość, że nie zużywa dodatkowych ilości wody do wyprodukowania wody butelkowanej gazowanej, to ogranicza emisję CO2 do atmosfery o 61% w stosunku do produkcji 1 litra wody butelkowanej.

I jak, chyba dłużej nie muszę Was przekonywać, że to super rozwiązanie, szczególnie jeśli lubicie wodę gazowaną.A więc, co trzeba zrobić, aby mieć GROHE Blue Home w swojej kuchni? Wystarczy udać się w najbliższego salonu z ofertą Grohę, zamówić ten system, wybierając jednocześnie kolor baterii. 

Urządzenie z filtrem i butlą z gazem montuje się w okolicach zlewu, nie musi być to szafka bezpośrednio pod zlewem. 

Ja zdecydowałam się przeznaczyć na to szafkę z boku, by nie tracić wygodnej szuflady przeznaczonej na śmietnik.

Dalej umawiacie się z serwisantem, który przyjeżdża i instaluje całość w około godzinę. A już po kolejnych 6h możecie się cieszyć gazowaną wodą prosto z kranu. 

System pozwala na kilka możliwości. Oferuje wodę filtrowaną, nie gazowaną, lekko gazowaną lub z mocnym gazem. 

Processed with VSCO with m5 preset

PRZEPIS NA SZKLANKĘ IDEALNEJ WODY JEST PROSTY:

Wystarczy skorzystać z przycisków na uchwycie. Schłodzona, niegazowana: naciskam przycisk. Dioda LED świeci się na niebiesko. Mam ochotę na lekko gazowaną? Naciskam dwie ikony jednocześnie – dioda LED świeci się turkusowo –i leci strumień wody delikatnie nasycony bąbelkami gazu. Moje dzieci preferują wodę z mocnymi bąbelkami, wtedy należy nacisnąć ikonę na dole – dioda LED świeci się na zielono – a my otrzymujemy szklankę wody o ulubionym smaku. Drugie pokrętło daje dostęp do zwykłej wody, takiej do mycia warzyw, np.

Jeżeli nie chcecie rezygnować ze obecnej baterii i równocześnie chcielibyście zdecydować się na GROHE Blue Home, istnieje dobre rozwiązanie dla Was. Wersja ‘Mono’ baterii GROHE Blue Home Mono, którą stosujecie jako dodatkową baterie na zlewie. Bateria z jednym uchwytem, smukła, o uniwersalnym designie może zostać wcielona w każdą aranżację kuchenną i będzie pasować do zdecydowanej większości zlewozmywaków.

Ja jestem zachwycona tym rozwiązaniem. Dodatkowo również dlatego, że zauważyłam większą chęć picia wody przez domowników, co jest bardzo zdrowe i potrzebne. Woda gazowana w kranie, to fajne rozwiązanie :)