8 niezwykłych dekoracji kwiatowych do Twojego domu.

Kwiaty, nieodzowny element dekoracji domu. Prezentują się pięknie o każdej porze, przy każdej okazji i bez okazji. Są fundamentem przy stylizacji. Klasyczne czerwone róże i suszone hortensje najbardziej kocham zimą. Wiosną wybieram papuzie tulipany i peonie. Lato daje prawdziwe pole do popisu. Feeria barw w ogrodzie czy na łące daje nieskończone możliwości do tworzenia kwiatowych kompozycji nie tylko w tradycyjnym wazonie.

Dzięki współpracy z florystką, Luizą z Flower Flow, pracowni florystycznej, poznałam najnowsze trendy w układaniu kwiatów oraz niezwykłe pomysły na wykorzystanie kwiatów w nietradycyjny sposób.

1.Tradycyjny wazon, niezwykłe kwiaty. Jeśli decydujesz się na tradycyjne naczynie zastanów się nad wyborem egzotycznego kwiatu. Będzie nie sztampowo.

34385623480_c5a051ba7e_b

2. Co zamiast wazonu? Jeśli brakuje Ci właściwego naczynia do kompozycji wykorzystaj coś nie przeznaczonego strickte do kwiatów. Za wazon może służyć świecznik, lampion a nawet kieliszek.

2

3. Owocowy wazon. Na letnie przyjęcia w ogrodzie sprawdzi się kompozycja kwiatowa ułożona w wydrążonym ananasie czy arbuzie.

1

4. Kwiatowe mufinki. Główki róż ułożone na paterze czy etażerce to wyjątkowo oryginalna propozycja. Tak kompozycja nie będzie zbyt trwała, jeśli nie umieścisz kwiatowych pąków w niewielkich miseczkach.

3

5. Kwiatowa zasłona. Kwiaty mogą tworzyć dekorację nie tylko na stole. Jednym z bardziej oryginalnych pomysłów jest kwiatowa zasłona. Główki kwiatów przywiązywane na żyłce tworzą piękny łańcuch. Ten pomysł można wykorzystać na przyjęciach dzieląc między sobą większe przestrzenie, stoliki czy oddzielając część taneczną od baru.

6

6. Na talerzu. Dekoracje stołu to bliski i ważny dla mnie temat. Uwielbiam stylizować stół pod przyjęcia, na specjalne okazje, czy choćby na rodzinny obiad. Subtelna niespodzianką na talerzu przed podaniem dań to miłe zaskoczenie dla gości. Liść palmy, monstery i rajski kwiat to udana kompozycja nie tylko na letnie przyjęcie.

34734216936_b3cddb5f7d_b 7

7. W szkatułce, pod kloszem. Taka urokliwa, romantyczna dekoracja sprawdzi się w każdych okolicznościach. Ja wykorzystałam pojemnik do cytryn. Ale równie dobrze sprawdziła by się jakże popularna teraz szklana szkatułka.

31957948613_ac20fca413_b 32636469712_9a43310e09_b

8. Kwiatowy obrus. Kompozycja ciągnąca się przez całą długość stołu, a nawet zwieszona niczym tren panny młodej. To piękna, spektakularna wręcz propozycja.

4 stylist: Ula Michalak i Luiza Janeczek, Flower Flow, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

heart

Comments

  • 11/08/2017

    Widać naprawdę dużą kreatywność osób, które to wymyślały. Propozycja 3 podoba mi się najbardziej :)

Napisz komentarz