Warsaw Home i BlogTour2018 – relacja.

Za nami kolejna edycja Warsaw Home i BlogTour2018, inicjatywy skierowanej dla twórców internetowych, którzy dzielą się z odbiorcami informacjami ze świata designu i aranżacji wnętrz. 4 października wraz z kilkunastoma blogerami wnętrzarskimi odwiedziłam wystawy 10 marek, które przygotowany na okazję targów wiele niespodzianek i szczególnych prezentacji.

1.Balma i Noti,

to wielokrotnie nagradzane marki prestiżowymi wyróżnieniami. Balma to lider w meblach biurowych, Noti dało się poznać jako marka szczególnie ceniąca sobie doświadczonych projektantów, jak Piotra Kuchcińskiego czy Tomka Augustyniaka. Na targach Warsaw Home zaprezentowali się w pięknej aranżacji, w intensywnych, ciemnych barwach.

2. Rosenthal meets Versace.

To miała być krótka współpraca przy limitowanej serii dekoracyjnych figurek. Jednak  odbiór kolekcji był tak znakomity, że panowie postanowili rozwinąć wspólne działania i tak od 25 lat powstają serie porcelany sygnowane charakterystycznymi dla domu mody Versace motywami i ornamentami. Stąd głowa Meduzy, dużo złota i bogate zdobienia. Dodatkowym smaczkiem wystawy była prezentacja sukni ze spektakularnym dekoldem, projektu Versace dla Jennifer Lopez, którą piosenkarka miała na rozdaniu nagród Grammy w 2000 roku.

3. Homebook, 5 lat inspiracji.

Platforma Homebook, obchodzi w tym roku 5 lecie istnienia. To miejsce gdzie znajdziesz wiele świetnych projektów domów i mieszkań oraz podpowiedzi gdzie kupić meble i dekoracje. Homebook od początku istnienia, każdego roku wydaje również album z zestawieniem inspirujących, polskich wnętrz. Podczas Warsaw Home odbyła się oficjalna premiera albumu. Na uczestników BlogTour2018 obok wspaniałego upominku, którym był wspomniany album, czekał również szampan i tort. Sto lat Homebook!

4. Fargotex i Almi Decor.

To spotkanie było wyjątkowe pod wieloma względami. Grupa Fargotex zaprosiła do współpracy Maćka Zienia, który stworzył kolekcję dywanów inspirowanych naturalnym kamieniem, Stone Collection. Inspirację tą projektant zaczerpnął ze swojej ostatniej podróży. Częścią tej kolekcji są również dywany z wzorem skarabeusza, motyw ten często pojawia się w projektach twórcy, jest niemal znakiem rozpoznawczym Zienia. Historię powstania kolekcji oraz anegdoty związane z pracą nad dywanami mogliśmy usłyszeć od samego kreatora. Maciej Zień był bowiem gospodarzem spotkania dla blogerów na stoisku Fargotex. Oczywiście, dywany z kolekcji Stone są wykonane w technologii łatwego czyszczenia Magic Home.

Grupa Fargotex to również główny inwestor w markę Almi Decor, która powstała niczym Feniks z popiołów i zaprezentowała się na Warsaw Home w pełnej krasie i mam wrażenie, z jeszcze piękniejszą kolekcją mebli i dodatków niż pamiętam sprzed 10 laty. Z całą pewnością to duża zasługa również Doroty Koziary, głównej projektantki wystawy na targach oraz flagowego showroomu Almi Decor, który powstaje na pl Trzech Krzyży w Warszawie.

5. Barlinek, rewolucja w deskach podłogowych, barlineckich.

Barlinek wsłuchuje się w trendy. Odpowiedzią były wybarwienia desek, ich szerokości a nawet długości. Jednak dziś najmodniejsza podłoga to klasyczna jodełka. I tu Barlinek nie pozostał obojętny tym głosom. Na Warsaw Home miała swoją premierę kolekcja Jodła klasyczna.

6. Muraspec, nieskończone możliwości dekoracji ścian.

Jak wiesz jestem absolutną fanką tapet. Ich  różnorodność daje szalone możliwości stylizacji wnętrz, a nowoczesna technologia pozwala na zastosowanie tego materiału nawet łazienkach czy kuchniach, gdzie panują wymagające warunki.

7. Tubądzin, pasjonujące spotkanie z projektantem w inspirującym otoczeniu.

Na wystawie Tubądzina znów spotkaliśmy wybitne osoby Dorotę Koziarę i Maćka Zienia, którzy są twórcami kolekcji płytek dla Tubądzina. Zień z Tubądzinem jest związany od 10 lat. W tym roku ta współpraca zaowocowała kolekcją wielkoformatowych płytek z dekorem do złudzenia przypominającym marmur w kilku wykończeniach. Szczególnie spodobały mi się te z powłoką satynową. Dorota Koziara zaprezentowała swoją kolekcję płytek, również w wielkim formacie w 6 pastelowych kolorach. Czyżby to zwiastun nowych trendów?

8. Franke, kuchnia, przyjazne centrum sterowania domem.

Nie wiem, czy też tak macie, ale dla mnie pełna lodówka jest synonimem bezpieczeństwa. Serio. Nie lubię zakupów, ale lodówka, której piętrzą się na półkach sery, jogurty czy owoce i warzywa, które dają mi wiele możliwości przygotowania posiłku dla rodziny daję mi spokój umysłu. Macie tak, czy zwariowałam?

Na co dzień spędzam w kuchni sporo czasu. Uważam bowiem, że wspólne posiłki bardzo scalają i wzmacniają relacje w rodzinie. Zatem nawet bez wystawnego przyjęcia mam w kuchni sporo pracy. I jeśli istnieją jakieś możliwości, które te działania wspomagają należy z nich korzystać. Franke na swojej wystawie zaprezentowała dwa rozwiązania, które szczególnie mi się spodobały. To filtr do wody zintegrowany z baterią, lub osobno, który można zamontować na zlewozmywaku. Tak wiele się mówi o szkodliwości butelek, a tu mamy oczyszczoną wodę, prosto z kranu. Rewelacja! Kolejny must have, jakie pokazało Franke to zlewozmywak zintegrowany z ociekaczami, oraz miejscem na deski do krojenia i noże. To niemal centrum sterowania nie tylko kuchnią ale i całym domem, a już na pewno posiłkami. Ergonomiczne i funkcjonalne rozwiązania zastosowane w w zlewozmywaku oraz wszystko co potrzebne na wyciągniecie ręki, aby szybko i sprawnie przygotować posiłek, to marzenie każdej mamy, prawda?

photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

Napisz komentarz