Kuchenne niezbędniki, których wszyscy potrzebują.

Organizowanie sobie życia we własnym, pierwszym domu jest trudne dla młodego człowieka. Już sama odpowiedzialność przytłacza. Remont potrafi zgasić entuzjazm nawet najbardziej twardego, zdeterminowanego młodego człowieka. A to dopiero początek. Potem przychodzi czas na zaaranżowanie przestrzeni, tak estetycznie jak i funkcjonalnie.

Jest tyle rzeczy, sprzętów, przedmiotów, które powinny się znaleźć, żeby nam służyć i ułatwiać codzienne obowiązki. Jednak, żeby tak się zadziało trzeba te zasoby zgromadzić. Kreowanie  przestrzeni czy to dla singla czy jako fundament związku, jest trudne, jeśli chcemy zadbać o każdy ważny element. Pisałam o tym niedawno. Kluczem do sukcesu może być dobre zaplanowanie i przygotowanie listy niezbędnych przedmiotów. Dziś na tapetę idą kuchenne niezbędniki.

Przygotowanie posiłków

Jeśli nie posiadasz jakże popularnego teraz termomixa, musisz zaopatrzyć się w noże i deskę do krojenia. Tu zdecydowanie jakość jest ważniejsza od ilości. Wystarczy jeden nóż z ząbkami do pieczywa i ciasta, jeden mniejszy nóż np do owoców i nóż szefa kuchni, uniwersalny. Deska to ważny element, używany wiele razy w ciągu dnia.  Najlepsze deski i jednocześnie najładniejsze wykonane są z twardego drewna, hebanu, dębu czy jesionu. jednak źle pielęgnowane stają się siedliskiem bakterii, po każdym użyciu, deskę należy od razu umyć i wytrzeć do sucha.

serwis kawowy home&you

Przybory kuchenne

Do przygotowania nawet nie wysublimowanego posiłku przyda się trzepaczka do jajek, chochla, obieraczka do warzyw czy tarka do sera. To absolutnie kuchenne niezbędniki.

deska Natural, home&you

komplet noży Elipse, home&you

Miski i durszlaki

Do gotowania czy przygotowywania nawet sałatek na zimno potrzebne są miski. Wybierz choć jedną głęboką, aby bez przykrych konsekwencji, komfortowo i dokładnie wymieszać wszystkie produkty. Możesz się zaopatrzyć w zestaw np 3, o różnych wielkościach, które przechowywane jedna w drugiej nie będą zabierać wiele miejsca w szafkach.

komplet przyprawników home&you

Gotowanie

Kolejne kuchenne niezbędniki to garnek, patelnia, rondelek lub mniejszy garnek, do baza, totalne minimum i must have w każdej kuchni. Najlepiej od razu kierować się praktycznością. Tu również liczy się jakość bardziej od ilości.  Dobrze jest zainwestować w garnki i patelnie z powłokami nie przywierającymi. Łatwiej gotować, oraz łatwiej wyczyścić. Jeśli masz wysokie aspiracje wybierz garnki żeliwne lub miedziane. Te pierwsze dłużej utrzymują ciepło (jak kaloryfery) te drugie szybciej się nagrzewają i równie szybko stygną.

Rękawice i tekstylia kuchenne

Bezpieczeństwo to podstawa, szczególnie w kuchni, gdzie wg  statystyk dzieje się najwięcej wypadków w domu. Ważne żeby zadbać o dobrej jakości garnki z nienagrzewającymi się uchwytami, ale także w rękawice, które będą chronić przed oparzeniami.

tekstylia kuchenne, home&you

Podano do stołu

Nie bez kozery mówi się, że je się oczami. To, jak serwujemy posiłek jest równie ważne jak sam jego smak. Piękny obrus, elegancka porcelana i szło, oraz niewyszczerbione sztućce, powinny być co dziennym rytuałem, a nie odświętną dekoracją. Wiele firm daje dziś możliwość zakupu pojedynczych sztuk. Zatem jeśli w budżecie nie przewidziałaś pozycji na zakup serwisu  obiadowego na 12 osób i garnituru kawowego, możesz kupić po dwa czy cztery komplety i systematycznie dokupować w miarę możliwości.

sztućce Flavius, home&you

zastawa stołowa home&you

złote sztućce, kpl. Conrad, home&you

zastawa stołowa home&you

szklanki ze złotym rantem, home&you

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

 

 

Comments

  • 12/10/2018

    Bardzo ciekawy wpis. Pięknie wygląda ta pozłacana zastawa!

Napisz komentarz