Decorations, Product/Shop

Kuchenne niezbędniki, których wszyscy potrzebują.

11/10/2018

Organizowanie sobie życia we własnym, pierwszym domu jest trudne dla młodego człowieka. Już sama odpowiedzialność przytłacza. Remont potrafi zgasić entuzjazm nawet najbardziej twardego, zdeterminowanego młodego człowieka. A to dopiero początek. Potem przychodzi czas na zaaranżowanie przestrzeni, tak estetycznie jak i funkcjonalnie.

Jest tyle rzeczy, sprzętów, przedmiotów, które powinny się znaleźć, żeby nam służyć i ułatwiać codzienne obowiązki. Jednak, żeby tak się zadziało trzeba te zasoby zgromadzić. Kreowanie  przestrzeni czy to dla singla czy jako fundament związku, jest trudne, jeśli chcemy zadbać o każdy ważny element. Pisałam o tym niedawno. Kluczem do sukcesu może być dobre zaplanowanie i przygotowanie listy niezbędnych przedmiotów. Dziś na tapetę idą kuchenne niezbędniki.

Przygotowanie posiłków

Jeśli nie posiadasz jakże popularnego teraz termomixa, musisz zaopatrzyć się w noże i deskę do krojenia. Tu zdecydowanie jakość jest ważniejsza od ilości. Wystarczy jeden nóż z ząbkami do pieczywa i ciasta, jeden mniejszy nóż np do owoców i nóż szefa kuchni, uniwersalny. Deska to ważny element, używany wiele razy w ciągu dnia.  Najlepsze deski i jednocześnie najładniejsze wykonane są z twardego drewna, hebanu, dębu czy jesionu. jednak źle pielęgnowane stają się siedliskiem bakterii, po każdym użyciu, deskę należy od razu umyć i wytrzeć do sucha.

serwis kawowy home&you

Przybory kuchenne

Do przygotowania nawet nie wysublimowanego posiłku przyda się trzepaczka do jajek, chochla, obieraczka do warzyw czy tarka do sera. To absolutnie kuchenne niezbędniki.

deska Natural, home&you

komplet noży Elipse, home&you

Miski i durszlaki

Do gotowania czy przygotowywania nawet sałatek na zimno potrzebne są miski. Wybierz choć jedną głęboką, aby bez przykrych konsekwencji, komfortowo i dokładnie wymieszać wszystkie produkty. Możesz się zaopatrzyć w zestaw np 3, o różnych wielkościach, które przechowywane jedna w drugiej nie będą zabierać wiele miejsca w szafkach.

komplet przyprawników home&you

Gotowanie

Kolejne kuchenne niezbędniki to garnek, patelnia, rondelek lub mniejszy garnek, do baza, totalne minimum i must have w każdej kuchni. Najlepiej od razu kierować się praktycznością. Tu również liczy się jakość bardziej od ilości.  Dobrze jest zainwestować w garnki i patelnie z powłokami nie przywierającymi. Łatwiej gotować, oraz łatwiej wyczyścić. Jeśli masz wysokie aspiracje wybierz garnki żeliwne lub miedziane. Te pierwsze dłużej utrzymują ciepło (jak kaloryfery) te drugie szybciej się nagrzewają i równie szybko stygną.

Rękawice i tekstylia kuchenne

Bezpieczeństwo to podstawa, szczególnie w kuchni, gdzie wg  statystyk dzieje się najwięcej wypadków w domu. Ważne żeby zadbać o dobrej jakości garnki z nienagrzewającymi się uchwytami, ale także w rękawice, które będą chronić przed oparzeniami.

tekstylia kuchenne, home&you

Podano do stołu

Nie bez kozery mówi się, że je się oczami. To, jak serwujemy posiłek jest równie ważne jak sam jego smak. Piękny obrus, elegancka porcelana i szło, oraz niewyszczerbione sztućce, powinny być co dziennym rytuałem, a nie odświętną dekoracją. Wiele firm daje dziś możliwość zakupu pojedynczych sztuk. Zatem jeśli w budżecie nie przewidziałaś pozycji na zakup serwisu  obiadowego na 12 osób i garnituru kawowego, możesz kupić po dwa czy cztery komplety i systematycznie dokupować w miarę możliwości.

sztućce Flavius, home&you

zastawa stołowa home&you

złote sztućce, kpl. Conrad, home&you

zastawa stołowa home&you

szklanki ze złotym rantem, home&you

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

 

 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Jarosław 12/10/2018 at 13:32

    Bardzo ciekawy wpis. Pięknie wygląda ta pozłacana zastawa!

  • Leave a Reply