Kuchnia moich marzeń. Jak rozwiązania marki Peka ułatwiają mi życie.  

„Świetna jest ta wysuwana szafka”, po raz kolejny powiedział mój mąż, gdy podczas gotowania korzystał w Kitchen Tower od Peka. To zdecydowanie nasz faworyt wśród wszystkich rozwiązań tej szwajcarskiej marki. Jest super pomocnikiem kuchennym, gdzie w bardzo przemyślamy i intuicyjny sposób umieszczono wiele przegródek, tak by pomieściły się przyprawy i akcesoria, niezbędne do pracy w kuchni.

Kitchen Tower to szafka na dwóch poziomach, która wysuwa się podczas otwierania drzwi. System jezdny jest zintegrowany z frontami. Całą zawartość „wyjeżdża”, gdy otwieram szafkę. Dzięki temu, mam wszystko pod ręką, podczas gotowania. Celowo umieściłam Kitchen Tower najbliżej płyty grzewczej. Nie muszę już nurkować w szufladzie czy szafce w poszukiwaniu przypraw czy łyżki do mieszania. Wszystko, w najlepszym porządku mieści się w Kitchen Tower. 

Jeśli mowa o porządku w kuchni to dzięki systemowi elastycznych taśm możesz zapomnieć o szufladzie hańby. Organizer Spaceflexx pozwala optymalnie wykorzystać całą przestrzeń szuflady w sposób uporządkowany. Taśmy przytrzymują poszczególne elementy, np pudełka czy pokrywki, nie pozwalając im ”walać się” po całej szufladzie.  

Trzecim rozwiązaniem, które znacząco wpłynęło na użytkowanie mojej kuchni to półki Extendo. Wykorzystałam je do przechowywania garnków i patelni. To gość ciężkie przedmioty i chowanie ich w głębokiej szufladzie czy szafce byłoby dość uciążliwe. Dzięki zastosowaniu Extendo, wszystkie garnki wysuwają się na półce, jak na tacy. Mogę w wygodny sposób wybrać ten, który jest mi akurat potrzebny. 

 

Czy warto inwestować w mądre rozwiązania do aranżacji kuchni?

Po dwóch miesiącach testowania poszczególnych produktów marki Peka, w normalnych, codziennych warunkach, mam porównanie i głębokie przekonanie o słuszności wyboru. Wszystkie trzy wspomniane wyżej rozwiązania w sposób zauważalny i znaczący poprawiły jakość pracy w kuchni. Teraz gotowanie to przyjemność, gdy wszystko w idealnym porządku, w sposób optymalny i ergonomiczny znajduje się na wyciągnięcie ręki. W sytuacji ekstremalnej, podczas przygotowań do świąt, również przyjdzie mi sprawdzić rozwiązania proponowane przez Peka. Będziecie na bierząco dzięki moim profilom na sm, na które już dziś serdecznie zapraszam: IG: @interiors_design_blog FB: @interiorsdesign_blog