Moja kuchnia marzeń 

Pokaż mi swoją kuchnię, a powiem Ci kim jesteś. Moja kuchnia marzeń w nowym domu z projektu Jak remontować i nie zwariować mówi o mnie wszystko. Przede wszystkim to, że jestem zorganizowaną estetką, która lubi porządek. Taka też będzie moja kuchnia marzeń. Głównie za sprawą rozwiązań jakie oferuje szwajcarska marka Peka.

Kuchnia to dla mnie ważne miejsce. To nie tylko przestrzeń do przygotowywania posiłków. To miejsce wspólnych, rodzinnych śniadań, pogaduszek z przyjaciółką, ale również kąt, gdzie lubię się zaszyć z filiżanką kawy. To strefa do pracy, ale i do odpoczynku. Dlatego musi być dobrze zorganizowana.

Nie lubię nieporządku i chaosu. Bałagan wyprowadza mnie z równowagi, nie powala mi ani myśleć ani się relaksować. Moja kuchnia marzeń musi być tak dobrze zorganizowana jak ja sama. Dlatego też w kuchni, w której lubię spędzać czas, musi być ład i porządek. Niezbędne przedmioty muszą być pochowane w szafkach. Dobra organizacja przestrzeni pomaga w utrzymaniu czystości jednocześnie gwarantuje komfort i wygodę pracy w kuchni.

Aranżacja miejsca na przechowywanie w kuchni to szalenie istotna sprawa z uwagi na ilość i różnorodność niezbędnych przedmiotów. Porcelana, szkło, sztućce, garnki i sprzęt AGD to tylko część elementów, które znajdują się w niemal każdej kuchni. Peka swoją szeroką ofertą produktów do wyposażenia szafek kuchennych wychodzi na przeciw moim, wysokim wymaganiom. 

Drewniane wkłady do szuflad to rozwiązanie, które zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta. To rozwiązanie bardzo eleganckie i sprytne zarazem. Noże leżą w żołnierskim niemal porządku, a dzięki drewnianym skrzyneczkom pozbyłam się nieporządku z szuflady „hańby”, wiecie takiej z „różnymi różnościami”.

Kuchenne niezbędniki, drobne akcesoria, a nawet przyprawy mogę przechowywać w jednym, dobrze zaprojektowanym miejscu. Kitchen tower to zestaw pojemników czy półek z przegródkami, dzięki którym wszystko jest pod ręką, łatwo dostępne, ale nie na widoku. To podblatowy system, który umieściłam blisko płyty grzewczej, aby zmaksymalizować ergonomię kuchni. Przyprawy, łyżki do mieszania czy deska do krojenia, wszystko blisko miejsca gotowania, na wyciągnięcie ręki.

Innym rozwiązaniem, które zwróciło moją uwagę to wysuwane półki Extendo. To świetny sposób przechowywania porcelany czy garnków. O ile łatwiejszy jest dostęp do talerzy, gdy możesz wysunąć całkowicie półkę. Dzięki macie antypoślizgowej, nie ma obawy, że porcelana się stłucze przy wysuwaniu półki. Rozwiązanie sprawdza się znakomicie również do przechowywania garnków i patelni. Wszystko ma swoje miejsce i jest łatwo dostępne. Kuchnia marzeń zachęca do gotowania :)