Kolekcja RING od fabryki Wiech, w mojej kuchni marzeń.

Kuchnia to serce domu. Niby popularny slogan, ale trudno się nie zgodzić. Szczególnie jeśli została zaprojektowana zgodnie z zasadami ergonomii, by gwarantować komfort użytkowania. Z pewnością, jeśli zadbaliśmy o jej wygląd i styl, byśmy chętnie i z przyjemnością spędzali w niej przebywali. Oba te aspekty, funkcjonalność i estetykę łączą ze sobą fronty z polskiej fabryki Wiech, które wybrałam do mojej kuchni marzeń.

Fronty szafek kuchennych to szalenie istotny element aranżacji, jeśli nie najważniejszy. Wybór dekoracyjnego frezu, koloru czy wykończenia definiuje charakter wnętrza. 

Mój dom utrzymany jest w stylu modern classic. Nowoczesne meble i nowatorskie rozwiązania przeplatają się z tradycyjnymi i klasycznymi elementami. Całość utrzymana jest w naturalnej, jasnej kolorystyce. To kilka czarnych i złotych akcentów oraz dekoracyjne zabiegi nadają ton i personalizują przestrzenie. 

Spełniłam marzenie moje i mojej rodziny

Wychowałam się w wielopokoleniowym domu w przedwojennej kamienicy. To estetyka tamtych pomieszczeń, dużym stopniu ukształtowała mój gust. Rozety na wysokich sufitach, bogato zdobiona elewacja secesyjnej kamienicy, te elementy zapadły mi w pamięć. Podobnie jak całe godziny spędzane na rozmowach przy kuchennym stole. Kuchnia była centrum sterowania naszej rodziny, zarządzanym przez komandora babcie i kapitana mamę. Admirał tata wchodził „na mostek” tylko wtedy, gdy wymagała tego sytuacja, np gdy nadszedł czas podwieczorku. 

Duża kuchnia, z kącikiem śniadaniowym to moje marzenie, które się spełniło. Usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie jadalni i salonu pozwala mi na stały kontakt z najbliższymi, nawet podczas gotowania. Jednak to zlokalizowanie kuchni wymagało dużej dbałości o estetykę. Musiała być równie spójna ze stylem domu i równie reprezentacyjna. Taki jest zresztą kierunek w projektowaniu przestrzeni kuchennych, który obserwuję od lat na międzynarodowych imprezach branżowych.

Moja kuchnia jest odzwierciedleniem marzeń moich i mojej rodziny. Komfortowa i wygodna w użytkowaniu, jednocześnie elegancka i z klasą. Nie ulega wątpliwości, że na ten efekt budują przede wszystkim fronty kuchenne z fabryki Wiech. 

Kolekcja Ring skradła moje serce

Kolekcję Ring z oferty fabryki Wiech charakteryzuje subtelna, ale nowoczesna ramka. Prosta forma w połączeniu z dekoracyjnymi, ale równie minimalistycznymi uchwytami, tworzą prawdziwie spektakularny efekt. Jestem zachwycona i wzruszona. Dopełnieniem dzieła jest zastosowanie matowego lakieru Regen-Lack w kolorze RAL 7044. Nowoczesna technologia sprawia, że na powierzchni nie pozostają ślady palców, a wykończenie wydaje się być satynowe. Polecam Ci poprosić fabrykę Wiech o próbkę, aby poczuć pod palcami ten efekt, bo wrażenie jest ciężkie do opisania. Sama byłam sceptyczna i bez entuzjazmu, bo przecież na rynku to rozwiązanie jest już dość popularne. Jednak Regen-Lack robi naprawdę niesamowite wrażenie. 

Ring to nie ostatnie słowo

Jakość wykonania, dbałość o detal, obsługa klienta, wszytko to spowodowało, że kontynuowałam współpracę z fabryką i zamówiłam fronty również do mebli w łazience i gabinecie! Jeśli jesteś ciekawa efektu, będziesz się mogła przekonać o nim już niebawem :)