Fronty kuchenne nie tylko do kuchni!  

Moja przyjaciółka, bardzo utalentowana projektantka wnętrz, Kasia Gal od lat w swoich projektach stosuje ten trick. Ponieważ jest to szalenie mądra i inspirująca osoba, czerpię od niej garściami. To z jej projektów ściągnęłam pomysł, aby wykorzystać fronty kuchenne nie tylko w kuchni.

Wnętrza kuchenne już od wielu lat kreują trendy na rynku. To ten rozdział świata designu nadaje ton i kierunek modzie wnętrzarskiej. Kuchenne wnętrza zapoczątkowały modę na marmur i złote dekoracje, które potem zaimplikowane zostały na salon czy łazienkę. 

Kuchnia trendsetterem wnętrz

Z uwagi na stale rosnące znaczenia kuchni na planie domu, producenci prześcigają się w nowatorskich rozwiązaniach. Również różnorodność produktów pod względem estetycznym rozwija wachlarz możliwości w projektowaniu nie tylko kuchni. Bardzo szeroki wybór frontów kuchennych pozwala zastosować ten element w wyposażeniu łazienki czy nawet gabinetu.

 Fronty kuchenne nie tylko do kuchni

Fronty kuchenne od polskiego producenta, marki Wiech wykonane są w unikalnej technologii samoregeneracji. Innowacyjny lakier Regen-Lack nie uwidacznia odcisków palców, zapobiega wybłyszczeniom i jest odporny na zarysowania i oddziaływanie wody. Ta ostatnia właściwość zainspirowała mnie do wykorzystania jednej z kolekcji frontów w mojej łazience. 

Mój pomysł na fronty kuchenne w ramach Jak remontować i nie zwariować

Niezwykle szeroka oferta dekoracyjnych frontów meblowych Wiech pozwala wykreować wnętrze w dowolnym stylu. Celowo napisałam wnętrze, a nie kuchnię, bo jestem zdania, że tak dobry design w połączeniu z aksamitnym lakierem w dowolnym kolorze z palety Ral daje nieskończone możliwości. Kolekcję Ring wybrałam do mojej kuchni. Kolor RAL 7044 pomogli mi wybrać obserwatorzy na Instagramie i jeśli byłaś jedną z nich to serdecznie dziękuję. 

Kolekcję Savona widzę w moim gabinecie. O pomoc w doborze koloru poprosiłam moją niezawodną projektantkę Magdę Sobulę, która stworzyła całą tablicę barw, materiałów i wzorów do mojego pokoju. Stolarka, a zatem i fronty szafek gabinetowych będą w kolorze NCS S1505-Y50R. 

Fronty kuchenne w łazience

I tu muszę znów prosić o pomoc moich czytelników i obserwatorów. Nie umiem zdecydować się, którą kolekcję frontów zastosować w łazience. Wybór ograniczyłam do dwóch: Umbria i Alcamo. Dajcie znać, która koresponduje lepiej w planowanym wnętrzu?