Grzejniki dekoracyjne, co warto wiedzieć.

Grzejniki dekoracyjne to jeden z tych elementów wyposażenia wnętrza, który w ostatnich latach spektakularnie zyskuje na popularności. Ogrzewanie przestało kojarzyć się z nudnym elementem wyposażenia domu umieszczonym pod parapetem. Dzisiaj grzejnik stanowi estetyczny detal naszego mieszkania, nie tracąc przy tym na swojej funkcjonalności.

Grzejniki dekoracyjne grzejąc zdobią. 

Grzejniki dekoracyjne już dawno przestały tylko pełnić funkcję dostawcy ciepła do pomieszczeń. Ten trend już dawno dostrzegła marka Purmo. Modele z oferty Purmo zaskakują swoim designem i estetyką. Mogę stanowić prawdziwą dekorację jak w przypadku modelu Delta Laserline albo idealnie „współgrać” z otoczeniem dzięki minimalistycznej formie, jak np. niezwykle cienki grzejnik dekoracyjny Arran. 

Grzejniki dekoracyjne mogą mieć nietypowe rozmiary oraz kształty i dzięki temu łatwo je dobrać do charakteru wnętrza i sposobu jego wykończenia. Wiesza się je na ścianie albo – jak w przypadku Delta Column Bench – ustawia na podłodze, w miejscach, w których można lepiej dostrzec i wykorzystać ich walory estetyczne i użytkowe. 

Grzejniki dekoracyjne z oferty Purmo możesz zamówić w dowolnym kolorze z palety RAL lub wybrać spośród oferty kolorów specjalnych czy strukturalnych. Jesienią marka Purmo zaprezentuje swoje nowości, 3 nowe kolory grzejników kolumnowych Delta, które zapewnią jeszcze szerszy wachlarz możliwości aranżacyjnych. 

Poszukując odpowiedniego modelu grzejnika w katalogu producenta, musimy jeszcze uwzględnić parametry wody grzejnej (temperaturę zasilania i powrotu). Tą informację uzyskasz od spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku innych wyliczeń polecam skorzystać z pomocy ekspertów Purmo. Przy projekcie Jak remontować i nie zwariować wykazali się nie tylko dużą cierpliwością do klientki, ale i specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem.

Zdaniem eksperta:

Dobry grzejnik dekoracyjny to przede wszystkim wysoka jakość i długowieczne działanie bez awarii urządzenia. Istotne są również jego moc i wydajność. Takie rozwiązania gwarantują marki o ugruntowanej pozycji na rynku, jak na przykład Purmo. Staramy się kreować nowe, ciekawe rozwiązania, i inspirować projektantów wnętrz. Coraz częściej oczekują tego od nas również sami klienci. Zależy im na urządzeniu, które nie tylko ogrzeje wnętrze domu czy mieszkania, ale także podkreśli charakter wnętrza i będzie atrakcyjnym elementem aranżacji. Poszukiwanie przez producentów grzejników dekoracyjnych nowych form to trend, który w ostatnich latach coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Staramy się oferować naszym klientom odważne, często zaskakujące aranżacje, w których grzejnik pełni wiele funkcji. Grzejnik będący jednocześnie wieszakiem na ubrania czy grzejącą ścianką działową to tylko niektóre z wielu rozwiązań doskonale sprawdzających się zwłaszcza w małych pomieszczeniach.” – Robert Skomorowski, Product Manager – Special Radiators, Rettig Heating Sp. z o. o.