Te szczegóły robią różnice, czyli co zyskujesz wybierając hansgrohe.

Kiedy zastanawiałam się nad wyborem baterii do projektu Jak remontować i nie zwariować w naturalny sposób przyszła mi na myśl marka hansgrohe. Wiem, że w podobny sposób myśli wielu projektantów. Czy to początek procesu gdy nazwa marki staje się nazwą potoczną pewnej grupy produktów?

Od lat marki dominujące na rynku stają się elementem mowy potocznej, wypierając swoje powszechne odpowiedniki i stając się uniwersalnym zamiennikiem dla podobnych produktów. Nikt już nie mówi buty sportowe. Potocznie mówimy adidasy. Podobnie jest z pampersami czy colą. Myślę, że dynamiczny rozwój hansgrohe spowoduje, wyparcie z mowy potocznej frazy baterie łazienkowe. 

Prezentacje nowości na międzynarodowych wystawach stawia hansgrohe na czele trendsetterów w sektorze łazienkowym. Współpracujący z marką Philippe Starck, Antonio Citterio, Jean-Marie Massaud, Patricia Urquiola i Ronan i Erwan Bouroullec należą do grona 25 najlepszych projektantów. Ich kreatywność jest podstawą unikalnych projektów i nowoczesnych rozwiązań do łazienki. Dla potwierdzenia tego faktu należy przytoczyć, iż hansgrohe zostało wyróżnione ponad 600 wyróżnieniami i 50 prestiżowymi nagrodami.

„Nagrody iF” przyznawane przez International Forum Design (iF) są jednymi z najważniejszych uznanych na świecie pieczęci zatwierdzających, jeśli chodzi o jakość produktu i projektu. Grupa Hansgrohe regularnie pojawia się jako zwycięzca konkursów iF. Obecnie jest w pierwszej dziesiątce niemieckich marek rankingu iF Design 2017 spośród około 2000 notowanych spółek. Najnowszą propozycją hansgrohe jest system RainTunes. Dzięki systemowi sterowania i aplikacji podczas kąpieli możemy pobudzić swoje ciało muzyką, zapachem, obrazem i oczywiście kontaktem z wodą.

Jeszcze większe wrażenie zrobiły nam mnie nowe kolory baterii. hansgrohe oferując nam FinishPlus daje możliwość zabawy detalami. 6 różnych powłok daje ogromne możliwości w aranżowaniu łazienki. Już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jak się będzie prezentować bateria Metropol w wykończeniu Optic Gold w mojej łazience. 

Na uwagę zdecydowanie zasługuje jeszcze jedno, nowatorskie rozwiązanie hansgrohe. Główki prysznicowe z wyposażone w nowoczesną technologię PowderRain. Ten niezwykle delikatny strumień zapewniają tysiące mikrokoropli wypływających z najnowszej główki prysznicowej hansgrohe.