FinishPlus, czyli nowość Hansgrohe na targach ISH.

O tym, że woda z baterii Hansgrohe płynie z trendem pisałam chwilę temu, relacjonując odpowiedź marki na nieoficjalne hasło ubiegłorocznej edycji International Bathroom Exhibition –  „kształt wody”. FinishPlus to z kolei wyjście marki na przeciw trendom kolorystycznym i meteriałowym prezentowanym podczas corocznej wystawy w ramach Ambiente.

Podczas Mediolańskich targów iSaloni wystawcy pragnęli podkreślić rosnące wciąż znaczenie łazienki w skali domu oraz zwrócić uwagę na wartość wody i wartość relacji między wodą a ciałem. To sprzężenie buduje Hansgrohe poprzez doznania, jakie oferują główki prysznicowe, wyposażone w nowoczesną technologię PowderRain. Rozwiązanie to jest eksplikacją marki na trend na 2019, wskazujący dom na oazę spokoju, bezpieczny kokon, cichą przystań.

W ubiegłym tygodniu, podczas targów ISH, Hansgrohe zaskoczył wszystkich kolejnymi nowościami.

Prezentując najnowsze rozwiązanie technologiczne RainTunes marka daje możliwość  jeszcze szerszego oddziaływania wody na ciało, bo poprzez kilka zmysłów, słuch, wzrok, dotyk i węch. Dzięki systemowi sterowania i aplikacji podczas kąpieli możemy pobudzić swoje ciało muzyką, zapachem, obrazem i oczywiście kontaktem z wodą.

To multisensoryczne doznanie możemy dostosować do pory dnia czy własnych potrzeb i pragnień. Do dyspozycji mamy 7 programów (Good morning, Revitalization, Vitality, Relaxiation, Beauty, Nature, Good night) , nad którymi pracowali eksperci z dziedziny dermatologii, psychologii czy aromaterapii. RainTunes współpracuje z systemem smarthome i poprzez WiFi łączy strumień wody, światło, muzykę i zapach zgodnie z naszymi upodobaniami i ustaleniami.

Podczas ISH Hansgrohe zaprezentowało również odpowiedź na trendy 2019 przedstawione przez studio forecastowe i trendwatcherskie Stilbüro bora.herke.palmisano podczas Ambiente we Frankfurcie na początku tego roku. Dwie najpopularniejsze kolekcje Talis S oraz bardziej klasyczny Metropol występują teraz w pięciu wykończeniach, dając swobodę aranżacji modnego domu. FinishPlus to nowość łazienkowa Hansgrohe na ISH2019

gustowna rezydencja – doskonały kunszt z nieskazitelnym wykończeniem, to pierwszy z kierunków zaprezentowanych na wystawie trendów

Luksus, elegancja, polerowane powierzchnie, to słowa kluczowe opisujące ten nurt. Szlachetne metaliczne kolory, brąz szczotkowany, złoty optyczny polerowany ( Brushed Black Chrome, Brushed Bronze, and Polished Gold Optic) łączą w sobie elegancję i nowoczesność i świetnie korespondują z tym trendem. Na bateriach o klasycznej linii z kolekcji Metropol to polerowane złoto prezentuje się fantastycznie i zdecydowanie skradło moje serce.

ciche otoczenie – pochwała naturze i prostocie. W poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa odpowiedzią są kolory ze świata przyrody w tym matowa biel i czerń

Co prawda renesans czerni we wnętrzach trwa już od jakiegoś czasu, ale nowością tego sezonu jest jej matowe wykończenie. Matt Black i Matt White, zestawione z minimalistyczną linią Talis S zachwyci miłośników nowoczesnej architektury.

radosna atmosfera – różnorodność jest celebrowana w sposób zabawny, wolny od wszelkich konwencji i pełen radości życia

Kto powiedział, że bateria musi być chromowana, a umywalka z białej ceramiki. Hansgrohe oferując nam FinishPlus daje możliwość zabawy detalami. Pozwala wykreować łazienkę, która kilkoma zwracającymi na  siebie uwagę elementami, może pomóc w trudach poranka. Piękne lśniące baterie w kolorze słońca muszą działać na nastrój pozytywnie.

zdjęcia: materiały prasowe marki Hansgrohe