7 sekretów, jak zaaranżować dom dla szczęśliwej pary.

Jak wiele czynników wpływa na szczęśliwy związek wie każdy, kto choć raz spróbował taki zbudować. Z cała pewnością jednym z takich elementów jest dom, w którym razem żyjemy. Na tym chciałabym się skupić. Jakiś czas temu pisałam o tym jak osiągnąć well being we wnętrzu. Ten temat dotyczył jednostki, kawalera czy singielki, osoby, która kreuje wnętrze tylko dla siebie. I tu sprawa nie jest łatwa. Dwa razy bardziej skomplikowana jest, jeśli tworzymy przestrzeń dla dwojga.

Już sam proces powstawania tego wnętrza może zbudować lub wręcz zrujnować związek. Dlatego tak efekt, jak i kolejne etapy aranżowania mieszkania dla dwojga są szalenie ważne. Korzystając z własnego doświadczenia oraz obserwacji zebrałam kilka spostrzeżeń, którymi warto się przyjrzeć.

1.Wsłuchaj się w potrzeby tak swoje jak i partnera. Weź pod uwagę jego pasje. Jeśli kocha książki, musisz uwzględnić miejsce na bibliotekę, jeśli jest fanem modelarstwa musisz zaaranżować miejsca na budowanie modeli oraz ich prezentacje.

2.Pamiętaj o rzeczach, które mają dla Was wartość sentymentalną, a dodatkowo w stylizacji domu mogą uratować budżet. Dywan podróży do Maroko, stół wyszukany na pchlim targu w Holandii mogą być prawdziwym skarbem, dekoracją i ratunkiem, przed finansową katastrofą.

3.Kompromis. Jest nieodłączną częścią każdej między ludzkiej relacji. Może zamiast amarantowej ściany możesz zdecydować się na mniej intensywny kolor w sypialni, który da ukojenie również Twojemu partnerowi, po trudach dnia. On z pewnością odwdzięczy się przy kolejnym trudnym wyborze, czy decyzji.

4.Komunikacja. Rozmowa jest kluczem. Zanim przemalujesz kuchnie na kolor fuksji, upewnij się, że to nie przysporzy Twojego partnera o ból głowy.

5.Dbaj o czystość. Bałagan nie jest sexi. Porządek w domu to ład w głowie. Brudne naczynia w zlewie czy pranie w łazience nie pomogą w budowaniu romantycznego nastroju. Warto podzielić się obowiązkami. Może zmywanie naczyń relaksuje Twojego partnera a Ty w zamian za to weźmiesz na siebie codzienne zakupy.

6.Zachowanie przestrzeni osobistej. Postarajcie się w miarę możliwości lokalowych o stworzenie „jaskini dla mężczyzny” czy kącika dla kobiety, miejsca gdzie każde z Was będzie mogło realizować swoje pasje, odpocząć, pobyć sam ze sobą, bez ingerencji drugiej osoby. Taki autonomiczny obszar pomoże szczególnie w chwilach napięcia, aby nie eskalować konfliktu.

7.Czasem warto odpuścić. Zamiast wszczynać awanturę odczekaj dzień czy dwa. Może poszukaj inny argumentów, albo wybierz lepszy moment, gdy partner nie będzie miał trudnego dnia w pracy, stresującego wystąpienia, ważnego zebrania. Poczekaj aż emocje opadną i spróbuj ponownie przeforsować sój pomysł na dywan czy lampę.

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics.com, products: Belldeco

Napisz komentarz