Decorations, Interior

Kolory we wnętrzach, które połączenia zawsze dobrze wyglądają.

15/10/2018

Kolory we wnętrzach to trudny temat dla Polaków. Odnoszę wrażenie, że albo ich nie lubimy albo boimy się barw. Tak samo zachowawczy jesteśmy w modzie. Wystarczy spojrzeć na ulice polskich miast. Czy problem polega na tym, że nie wiemy jak łączyć kolory we wnętrzach? Jeśli to jest kłopot większości z nas, to mam rozwiązanie. Podsyłam te połączenia, które zawsze wyglądają dobrze.

Jakie kolory we wnętrzach zastosować, aby być pewnym, że dobrze się komponują?

1.Czerń i złoto.

To dość teatralne, dramatyczne połączenie. Jednak te kolory we wnętrzach, czy to w dodatkach czy na większych płaszczyznach wyglądają po prostu spektakularnie. To jak czarna, wieczorowa suknia i złota biżuteria. Klasycznie, ale z klasą. Teraz, gdy złoto jest tak modne, łatwo będzie o dobór takich dodatków do wnętrza.

2. Złoto i biel.

To połączenie kolorów we wnętrzach dla skromniejszych gospodarzy. Tych, który cenią sobie światło i jasne przestrzenie. To bardziej subtelny mix. Dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć modne złote dodatki, ale bez teatralnego efektu.

3. Biel i brąz.

Odcienie bieli to kolory we wnętrzach które mogą stanowić bazę dla prawie każdej innej barwy. Jeśli cenisz sobie naturę, podążasz za trendem eko, biel i odcienie brązu i beżu będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Wspomniany brąz we wnętrzu mogą stanowić drewniane detale, meble czy dekoracje. Naturalne drewno ma wiele odcieni brązu, a jego struktura zapełni lukę braku mocniejszego akcentu kolorystycznego. Te kolory we wnętrzach zagwarantują spokój i odprężenie.

4. Zieleń i pomarańcz/róż/czerwień.

Te kolory we wnętrzach zainspirowane są naturą. Niemal każdy kwiat tworzy zielona łodyga i barwny kwiatostan. Czerwień z zielenią to bardzo tradycyjne połączenie. Często spotykane przy dekoracjach Bożonarodzeniowych. Zieleń z różem to dość nowoczesne rozwiązanie, a z pomarańczą może wydawać się nieco infantylne. Jednak przy odpowiednim doborze materiałów i kompozycji, taki mix kolorów może stanowić bardzo elegancką stylizację. Takie połączenia zdecydowanie ja preferuję.

stylist Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply Basia 16/10/2018 at 16:58

  Co to za pościel czarna w złote wzory?

  • Reply Ula 17/10/2018 at 09:10

   To home&you :)

   • Reply Basia 17/10/2018 at 16:28

    Dziękuję. Piękna. W ogóle cudowne połączenie czerni ze złotem. Jestem w trakcie remontu salonu i to będą wiodące kolory:)

 • Reply Kamila 17/10/2018 at 08:34

  Mnóstwo przepięknych dodatków. Trudno zdecydować się, który najładniejszy! Mi chyba najbardziej podoba się ten obraz z ptakiem – przepiękny oraz stół w stylu etno!

 • Leave a Reply