Kolory we wnętrzach, które połączenia zawsze dobrze wyglądają.

Kolory we wnętrzach to trudny temat dla Polaków. Odnoszę wrażenie, że albo ich nie lubimy albo boimy się barw. Tak samo zachowawczy jesteśmy w modzie. Wystarczy spojrzeć na ulice polskich miast. Czy problem polega na tym, że nie wiemy jak łączyć kolory we wnętrzach? Jeśli to jest kłopot większości z nas, to mam rozwiązanie. Podsyłam te połączenia, które zawsze wyglądają dobrze.

Jakie kolory we wnętrzach zastosować, aby być pewnym, że dobrze się komponują?

1.Czerń i złoto.

To dość teatralne, dramatyczne połączenie. Jednak te kolory we wnętrzach, czy to w dodatkach czy na większych płaszczyznach wyglądają po prostu spektakularnie. To jak czarna, wieczorowa suknia i złota biżuteria. Klasycznie, ale z klasą. Teraz, gdy złoto jest tak modne, łatwo będzie o dobór takich dodatków do wnętrza.

2. Złoto i biel.

To połączenie kolorów we wnętrzach dla skromniejszych gospodarzy. Tych, który cenią sobie światło i jasne przestrzenie. To bardziej subtelny mix. Dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć modne złote dodatki, ale bez teatralnego efektu.

3. Biel i brąz.

Odcienie bieli to kolory we wnętrzach które mogą stanowić bazę dla prawie każdej innej barwy. Jeśli cenisz sobie naturę, podążasz za trendem eko, biel i odcienie brązu i beżu będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Wspomniany brąz we wnętrzu mogą stanowić drewniane detale, meble czy dekoracje. Naturalne drewno ma wiele odcieni brązu, a jego struktura zapełni lukę braku mocniejszego akcentu kolorystycznego. Te kolory we wnętrzach zagwarantują spokój i odprężenie.

4. Zieleń i pomarańcz/róż/czerwień.

Te kolory we wnętrzach zainspirowane są naturą. Niemal każdy kwiat tworzy zielona łodyga i barwny kwiatostan. Czerwień z zielenią to bardzo tradycyjne połączenie. Często spotykane przy dekoracjach Bożonarodzeniowych. Zieleń z różem to dość nowoczesne rozwiązanie, a z pomarańczą może wydawać się nieco infantylne. Jednak przy odpowiednim doborze materiałów i kompozycji, taki mix kolorów może stanowić bardzo elegancką stylizację. Takie połączenia zdecydowanie ja preferuję.

stylist Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

Comments

 • 16/10/2018

  Basia

  Co to za pościel czarna w złote wzory?

 • 17/10/2018

  Mnóstwo przepięknych dodatków. Trudno zdecydować się, który najładniejszy! Mi chyba najbardziej podoba się ten obraz z ptakiem – przepiękny oraz stół w stylu etno!

 • 17/10/2018

  Basia

  Dziękuję. Piękna. W ogóle cudowne połączenie czerni ze złotem. Jestem w trakcie remontu salonu i to będą wiodące kolory:)

Napisz komentarz