Decorations, My Home, Product/Shop

Jesienne kolory we wnętrzu.  

29/09/2017

Taką jesień to ja rozumiem. Słońce, feeria barw otula drzewa i ta się je zobaczyć, nie tonąc w strugach deszczu. Aura sama zaprasza do spacerów i poszukiwania inspiracji do dekoracji domu i przygotowania go na nową porę roku.

Czerwień, pomarańcz i odcienie złota to kolory naturalnie kojarzone z jesiennym krajobrazem. A jak wiadomo to z przyrody najchętniej czerpiemy inspirację do aranżacji własnych domów. Wyglądając za okno, czy podczas wrześniowych spacerów brązy i żółcienie rzucają się nam w oczy najczęściej. Kompletując gamę kolorów do stylizacji wnętrz w barwach jesieni mamy zatem paletę od żółci, przez złoto i pomarańcz, po czerwień i brąz. A co z motywami? Oczywiście liście, jabłka, dynie, kasztany i żołędzie. Taki zestaw były odpowiedni, oczywisty. Co możemy zrobić, żeby wyrwać się trochę z szablonu przedszkolaka? Zastosujmy barwy ciepłe, ale takie, które nie przychodzą na myśl o jesieni, a na pewno nie w pierwszej kolejności. Ja połączyłam czerwień kanapy z amarantowymi poduszkami i to niestandardowe zestawienie podoba mi się szalenie. Całość scalają barwy złota, beżu i brązu na pokrowcach. Oczywiście nonszalancja i swoboda bardzo wskazana, dlatego też kompozycje stworzyłam z poduszek z różnych kolekcji.

Bawmy się dekoracjami, nie bójmy się przesady. Ogień zamknięty w lampionach i w świecznikach da nam namiastkę kominka i wprowadzi nastrojowy, relaksujący klimat.

pojemnik dynia Calabaza, świecznik Florello, kubek Pinio, misa złota Grande Botella

dynia niebieska, Variabilis,

patera liść Goldenish

Wybierajmy aksamity i welury, najprzytulniejsze materiały. Futrzaki już na sam widok ocieplają, a chanelowski wzór przypomina o elegancji i nadaje szyku stylizacji.

poszewka z cekinami Ruster ,  poszewka welurowa Velora

poszewka futrzana Fursac, poszewka chanelka Richer,

stylist: Ula Michalak, photos; Karolina Grabowska, Kaboompics, dekoracje wybrane z oferty home&you i a-tab

Jedno pytanie nasuwa się samo, czy taki salon, otulony nastrojowymi barwami oraz urokliwymi i poetyckimi dekoracjami będziemy chcieli opuścić w poszukiwaniu kolejnych jesiennych impulsów?

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Grzegorz 16/10/2017 at 15:13

    Ja zazwyczaj zmieniam wystrój wnętrz w moim mieszkaniu średnio dwa razy do roku – wiosną i jesienią. Jesienią wprowadzam ciemniejsze i głębokie barwy, a wiosną lekkie i pastelowe :)

  • Reply Kolory we wnętrzach, które połączenia zawsze dobrze wyglądają.Interiors design blog 15/10/2018 at 21:00

    […] Te kolory we wnętrzach zainspirowane są naturą. Niemal każdy kwiat tworzy zielona łodyga i barwny kwiatostan. Czerwień z zielenią to bardzo tradycyjne połączenie. Często spotykane przy dekoracjach Bożonarodzeniowych. Zieleń z różem to dość nowoczesne rozwiązanie, a z pomarańczą może wydawać się nieco infantylne. Jednak przy odpowiednim doborze materiałów i kompozycji, taki mix kolorów może stanowić bardzo elegancką stylizację. Takie połączenia zdecydowanie ja preferuję. […]

  • Leave a Reply