5 pomysłów na aranżację łóżka.

Nie raz wspominałam, że sypialnia to dla mnie jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. W mojej ocenie, musi być równie atrakcyjna wieczorem czy w nocy jak w dzień. Dlatego przykładam dużo starań, aby aranżacja sypialni była tak komfortowa w użytkowaniu jak i estetyczna, elegancka za dnia.

Nawet najprostsze łózko można zamienić w spektakularne, dworskie łoże dzięki kilku dodatkom. Główną rolę w takiej aranżacji grają poduszki. Istnieje kilka szkół jak należy zaaranżować poduszki na łóżku. Przedstawię swoje, 5 propozycji a Ty wybierz tą odpowiadającą Tobie najbardziej.

1.Minimalistycznie, po dwie poduszki, ułożone w dwie kolumny po obu stronach łóżka. To wersja dla lubiących ascetyczne rozwiązania, bądź w przypadku jeśli nie chcesz zdominować i zasłonić dekoracyjnego zagłówka.

2. Totalnie, w opozycji do minimalizmu, tu mamy istne szaleństwo. Zestawienie wielu, różnych poduszek w nieoficjalnej formule to propozycja dla tych, którzy lubią eksperymentować i przełamywać stereotypy. Z pozoru chaos i bałagan, w rzeczywistości poduszki zostały skrzętnie dobrane, aby tworzyć nonszalancką i finezyjną kompozycję.

3. Symetrycznie. Dwie duże poduszki tworzą podstawę aranżacji, druga linia to dwie mniejsze w kolorze korespondującym z barwą zagłówka, a na przodzie aranżacji wisienka na torcie. Dekoracyjna poduszka, zdobiona dwukolorowymi cekinami, którą możesz stylizować według uznania. Możesz podkreślić soczysty odcień czerwonego wina lub w kontraście ułożyć cekiny na złotej stronie.

4. Stonowana finezja. W tej kompozycji użyłam aż 7 elementów, stąd w nazwie finezja. Jednak poduszki są spójne kolorystycznie, dlatego ta finezja jest stonowana. Kolorystykę ograniczyłam do odcieni czerwonego wina i beżu. Jednak, aby dodać aranżacji smaczku, poduszki w pierwszej linii różną się wzorem.

5. Z centralnie ułożonym włochaczem. Ten główny element podoba mi się szalenie. Szczególnie z uwagi na kolorystykę, ale i zabawna forma poduszki zwraca uwagę. Ułożona w pierwszej linii, na bazie bardziej subtelnych elementów nie będzie przesadą, a świadectwem, że masz do siebie dystans i poczucie humoru.

Stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics,  do aranżacji wykorzystałam poduszki  z oferty  home&you.

To którą wersję wybierasz?

 

Napisz komentarz