Moja recepta na sypialnię.

Każdy entuzjasta snu, w tym ja,  zgodziłby się, że sypialnia to jeden z najważniejszych pokoi w domu. Istnieją naukowe dowody na to, że dobrze zaprojektowana sypialnia może przyczynić się do komfortu snu. Ale niestety, istnieje wiele wnętrz, o których musimy myśleć przy projektowaniu naszych domów, a większość z nas może przeznaczyć tylko określoną kwotę pieniędzy na każde z nich. Więc gdzie powinieneś wydać więcej, a gdzie należy oszczędzać aranżując sypialnię? Postaram się znaleźć elementy, które uratują budżet przeznaczony na sypialnię.

Jaka jest najbardziej przyciągająca wzrok część sypialni? Łóżko, oczywiście.

Łóżko nie tylko nadaje charakter sypialni, ale ma kluczowe znaczenia dla komfortu snu.  Wraz z właściwie dobranym materacem może przyczynić się do snu dającego odpoczynek i zdrowie. Zły wybór odbierze spokój ducha i gwarancję relaksu.

łóżka NAP od 3.000zł
łóżko Santino, Rosanero, 6150zł
łóżko Legami, Showroomstore

Kołdry, poduszki, pościel

Mam na tym punkcie bzika. Nie lubię kolorowej pościeli. Śpię tylko w białej, bawełnianej lub lnianej. Pościel, tak jak łóżko i materac dodają lub odbierają nam komfort snu. Nie tylko z uwagi na estetykę. Właściwie dobrana pościel reguluje temperaturę ciała, nie pozwala się pocić, a dobra kołdra ochroni przez chłodem w zimową noc.

ekskluzywna pościel Threnton, połączenie jedwabiu i egipskiej bawełny, kolekcja Taj Mahal pościel  Threnton, kolekcja 5th Avenue

Oświetlenie

Światło w mojej sypialni gra podwójną rolę. Przede wszystkim ma wprowadzać odpowiedni, uspokajający nastrój. Dodatkowo ma zachęcać do wieczornego czytania, zatem kinkiet przy zagłówku to must have w mojej sypialni. A Ty lubisz czytać w łóżku?

lampy i kinkiety Eichholtz, dostępne na sfmeble.pl od 1000zł

Szafki, komody, meble do przechowywania

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem garderoby, szafka nocna, komoda będzie głównie elementem dekoracyjnym. Nie trzeba jednak całkowicie z niej rezygnować. Pięknie zaaranżowana będzie stanowić ważny element i miejsce prezentacji np rodzinnych zdjęć, czy kilku bibelotów, magazynów lub kosmetyków.

komody, sfmeble.pl od 2000zł

Sypialnia za dnia, dekoracyjne poduszki i narzuty.

Sypialnia za dnia też powinna wyglądać elegancko. Narzuta i kilka dekoracyjnych poduszek wystarczy, żeby ją zmienić w pokój, z którego możesz korzystać z rodziną np podczas wspólnego czytania, czy gry w planszówkę.

narzuty Threnton
poszewki dekoracyjne Jysk, od 20zł poszewki dekoracyjne home&you, od 29zł

 

Napisz komentarz