4 szybkie kroki, jak przygotować dom na wiosnę. 

Przyszła wiosna. Przynajmniej tak zwiastuje kalendarz, ptaki budzące się o 4 rano, pierwsze pąki na drzewach i dziesiejszy słupek termomertu wskazujący 20st. Czas pomyśleć o zmianie garderoby i wystroju mieszkania. W kwestii mody, pomysłów i inspiracji szukajcie kochani gdzieś indziej. Ja chętnie znów pomogę w temacie jak przygotować dom na wiosnę.

Kilka małych trików, jak przygotować dom na wiosnę, które możesz zastosować szybko i bez dużych nakładów finansowych, aby obudzić Twój dom z zimowego snu. Takie odświeżenie, mały lifting sprawi, że i w Tobie obudzi się większa chęć do działania. Sama zobaczysz.

Wpuść światło do domu.

Dzień jest już o parę godzin dłuższy. Warto to wykorzystać. Nasz organizm, gdyby nie był stymulowany, działałby w rytmie dnia i nocy. Korzystajmy zatem jak najwięcej ze światła słonecznego. Poranne dodaje energii, wiem, bo okna mojej sypialni wychodzą na wchód i mnie budzi naturalne światło słoneczne. Wieczorem, natomiast nic bardziej nie wprawi w romantyczny klimat niż zachodzące słońce. Zmierzch za oknem będzie nastrajał relaksująco, podpowiadając ciału, że czas na odpoczynek. Co warto zrobić? Wprowadzić jasne tkaniny, białe obrusy czy firmany, które w naturalny sposób będą odbijać światło, potęgując efekt. 

patera na jajka Goldears Rabits; złote sztućce Conrad; deski do serwowania Entres
deska do krojenia Cute&Carve Bomboo

Jasne kolory dodadzą świeżości.

Tak, nawet taka zwolenniczka intensywnych, ciemnych kolorów, na wiosnę czuje potrzebę rozjaśnienia wnętrza. To pewnie przez te szare miesiące, krótkie dni, nostalgiczny charakter. Teraz potrzebuję bomby energetycznej, ale nie w postaci mocnej barwy, a raczej odrobiny jasnych kolorów. Małego akcentu. Choćby wymiana poduszek dekoracyjnych, czy pledu na łóżku. To w zupełności wystarczy, aby odmienić wnętrze. O tym przekonacie się już niebawem, w kolejnej publikacji, gdzie pokażę, jak, za pomocą różnokolorowych poduszek i kilku dodatkowych elementów odmieniam charakter salonu.

narzuta Adlon; poszewka dekoracyjna Babilona

Must have w moim domu na wiosnę – Tulipany.

Kocham cięte kwiaty. Te najbardziej naturalne, kojarzone w polem lubię szczególnie. Tulipany są taką namiastką łąki. Gdy pojawiają się w mojej ulubionej kwiaciarni, to oznacza, że wiosna już bardzo blisko. Królują na stole, stolikach przez wiele tygodni, do czasu nadejścia królowej kwiatów, Peonii :) Jak przygotować dom na wiosnę? Wstawić kwiaty do wazonu!

narzuta Coretta; poduszki dekoracyjne:Bullets; Siesta; DivisionPompon

Wiosenne porządki.

Może to niektórych zdziwić, ale ja nie bardzo przywiązuję się do przedmiotów. Bez skrupułów wyrzucam zniszczone ubrania, niemodne buty. Dlatego też lubię inwestować w ubrania klasyczne i dobrej jakości. Tak samo jest z meblami czy porcelaną. W te przedmioty należy inwestować. Zwłaszcza w te, które wiemy, z różnych powodów, że mogą nam posłużyć całe lata. Mam na myśli stół czy jakiś piękny serwis obiadowy. Dodatki warto wybierać w takich cenach, aby nie było nam przykro wymienić co sezon czy raz na kilka lat. Cieszę się z dostępności dekoracyjnych poduszek w cenach około 30-50zł. Kilka nowych sztuk zmienia zupełnie wnętrze. Dlatego też, gdy przejrzysz szafę, by wymienić garderobę na wiosenną, przejrzyj i swoje zasoby dekoracji, akcesoriów kuchennych i innych bibelotów, które upychasz gdzie się da. Może warto coś sprzedać, albo po prostu wyrzucić jeśli jest zniszczone, nieużywane.