Natural Luxury, trend na 2019 inspiracją dla projektu łazienki.

W całym procesie metamorfozy domu przy projekcie Jak remontować i nie zwariować ogromne znaczenie przypisuję etapowi planowania i projektowania. Jestem zdania, że dobrze przygotowany plan i harmonogram to połowa sukcesu. To jedna z przyczyn dlaczego zdecydowałam się na pracę z projektantem wnętrz, którego rolą jest między innymi opracowanie i nadzór nad cyklem remontowym. Druga połowa sukcesu to dobór najlepszych materiałów, które pozwolą osiągnąć efekt na jaki liczymy, takich jak na przykład kolekcje marki Tubądzin powstałe w kooperacji z Maćkiem Zieniem.

Jak już wielokrotnie powtarzałam najwięcej inspiracji i pomysłów na aranżacje czy stylizacje dostarczają mi prezentacje firm na targach i festiwalach designu (patrz Kalendarium wydarzeń). Już w ubiegłym roku, przygotowując się do projektu Jak remontować i nie zwariować dużą uwagę poświęciłam wystawie International Bathroom Exhibition zorganizowanej w ramach iSaloni w Mediolanie. Łazienka, jak każde inne pomieszczenie w domu podlega trendom i modom, a w ostatnich latach znaczenie tego wnętrza zyskuje nowy wymiar. Łazienka ma być spójna z resztą domu. Elegancka i reprezentacyjna, w żadnym wypadku nie może zawstydzać domowników. Ma oferować poczucie bezpieczeństwa i odprężenie, zgodnie z obowiązującymi trendami, prezentowanymi na Ambiente we Frankfurcie.

Wymiar roli łazienki w przestrzeni mieszkalnej dodaje fakt, iż coraz częściej w ostatnim czasie przy projektach płytek, armatury i ceramiki pracują wielkie nazwiska ze świata designu. Tą samą drogę objęła marka Tubądzin już 10 lat temu, zapraszając do współpracy Macieja Zienia, kreatora mody z pasją do aranżacji wnętrz.

Efektem tej kolaboracji jest kolejna po kolekcji inspirowanej stolicami Europy, kreacja Grand Beauty. To zestaw czterech kolekcji inspirowanych marmurem zgodnie z tendencją w projektowaniu wnętrz łazienkowych na 2019, Natural Luxury. Mamy do wyboru rysunek białego kamienia, niczym włoska Carrara, subtelną szarość i dwa rodzaje czarnego marmuru z bursztynową i białą żyłą. Zaskakujące jest również satynowe wykończenie płytek, dające uczucie niemalże ciepła pod dłonią. Tak bogata linia daje szerokie pole do kreacji wnętrz luksusowych, eleganckich i ponadczasowych. Co więcej totalnie w moim stylu. Już dziś mogę zdradzić, że kolekcja Grand Beauty Macieja Zienia będzie nadawała ton i charakter moim łazienkom. A to wszystko z dużą aprobatą Magdaleny Sobuli, mojej projektantki: „Wykorzystanie wzorów naturalnych materiałów tj.kamień (w tym ostatnio bardzo modny wzór marmuru calacatta, carrara czy paonazzo) jest nie tylko rozwiązaniem pięknym, ale też ponadczasowym. Naturalne materiały bronią się zawsze bez względu na modę i trendy. Jeśli jeszcze ograniczamy się do minimalistycznych bieli i czerni to mamy gotowy przepis na eleganckie wnętrze”.

Specchio Carrara z linii Grand Beauty, Maciej Zień dla Tubądzin 

Grey Pulpis z linii Grand Beauty, Maciej Zień dla Tubądzin 

Black Pulpis z linii Grand Beauty, Maciej Zień dla Tubądzin 

Amber Vein z linii Grand Beauty, Maciej Zień dla Tubądzin