Zień dalej, z sukcesem, „szyje” dla marki Tubądzin.

Maciej Zień, to nazwisko znane nawet dla mniej zaangażowanego fana mody. Od lat zachwyca swoimi kreacjami wieczorowymi. Od dekady, z kolei udowadnia bliskie koneksje mody i designu, projektując kolejne, spektakularne kolekcje płytek ceramicznych dla leadera w branży, marki Tubądzin.

Rok temu, gdy planowałam remont domu, byłam niemal bezkompromisowo zdecydowana na kolekcje Macieja Zienia dla Tubądzin, Spaccio Carrara. Miałam tą wielka przyjemność porozmawiać z projektantem o pracy nad całą kolekcją Grand Beauty, podczas targów Warsaw Home. Designer mówił wtedy o inspiracji podróżami, naturalnymi kamieniami z krajobrazów południa Europy.

W ostatnim czasie seria Grand Beauty, za sprawą Macieja Zienia, poszerzyła się o kolejne elementy: Duke Stone i Terrazo. Ta druga to odpowiedź marki na światowe trendy, które obudziły z letargu lastryko i wzniosły je na piedestał. Duke Stone, to z kolei elegancki, brązowy rysunek kamienia z beżowymi i kremowymi użyleniami w ciepłym odcieniu.

Duke Stone
Terrazo

Wracając do moich faworytów, ja do moich dwóch łazienek zdecydowałam się kolekcję Specchio Carrara, w wykończeniu satynowym. Wybór płytek marki Tubądzin był podyktowany również szeroką wiedzą o etapach produkcji, jaką udało mi się posiąść podczas kolejnych spotkań w fabryce. Dobrze wiedzieć, że fabryki Tubądzin zaopatrzone są w nowoczesny park maszyn, dzięki czemu lepiej gospodarują materiałem, odpadami i wodą konieczną do cięcia i polerowania płytek. Woda ta, wykorzystywana w dużych ilościach, pracuje w obiegu zamkniętym, co oznacza, że nie jest marnowana, a w całości wykorzystywana w kolejnych cyklach produkcji.

Podczas ostatniej wizyty miałam okazję odwiedzić laboratorium Tubądzin, gdzie powstają prototypy, pracuje się nad nowymi pomysłami, dopracowuje już istniejące. To niezwykłe doświadczenie móc zobaczyć technologów w akcji, ich studio i wykorzystywane narzędzia. Posłuchać jak powstają nowe kolekcji, czym są inspirowane, kto je projektuje. I tu znów wracamy do Maćka Zienia, który na wspomnianym spotkaniu zapowiedział kontynuację współpracy z Tubądzin i kolejne projekty. Ich premiera będzie miała miejsce na początku przyszłego roku. Już dziś jedna mogę Wam zdradzić w sekrecie moodboardy autorstwa Maćka, które są fundamentem tej nowej kolekcji.

Kolekcja Timeless
Sophisticated
Funky
Boho