ddnbloggers na Salone Del Mobile 2019

Salone del Mobile to zawsze moc wrażeń, emocji, doświadczeń i obserwacji, które składają się na to wydarzenie. Pierluigi Cerri twórca identyfikacji tegorocznych targów iSaloni, odniósł się w swojej kreacji bardziej do siatki elementów, wystaw, spotkań, warsztatów, które tworzą tą imprezę. Ja parafrazując hasło Design in Concerto chciałabym jednak zwrócić uwagę, nie tyle na kwestie organizacyjne, co właśnie na prezentacje poszczególnych marek. Zacznę od złotej piątki, która po raz kolejny zaprosiła grupę wyselekcjonowanych blogerów z Europy, aby przedstawić swoje nowości i propozycje na najbliższy rok.  Co zobaczyłam jako członek ekipy ddnbloggers ? Zapraszam na relację:

Poliform

firma, która pomimo osiągnięcia międzynarodowego wymiaru zachowała swój rodzinny charakter. W 1970, Alberto Spinelli, Aldo Spinelli i Giovanni Anzani przeobrazili mały sklep w firmę produkującą meble. Dziś marka słynie z luksusowych regałów, stołów czy mebli tapicerowanych wykonanych z największą starannością, wykorzystując materiały najlepszej jakości. Na Salone del Mobile, marka Polifrm po raz kolejny zachwyciła eleganckimi meblami w duchu nowoczesnej klasyki. Kolorystyka nawiązywała do barw ziemi, kierując się w stronę pochwały naturze i poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa.

Flou

ta włoska marka w tym roku zaprezentowała efekty pracy z jednym z najbardziej docenianych i nagradzanych dizajnerów ostatnich lat, Carlo Colombo. Wynikiem tej współpracy jest zarówno luksusowe, lecz nienachalne łóżko KOI, oraz system półek, który składa się na nowoczesny i ażurowy regał. Ponadto marka odważnie postawiła na dwa intensywne kolory, zielony oraz intensywny odcień pomarańczowego, który tak często dało się zaobserwować na tegorocznej edycji iSaloni.

łóżko KOI, Carlo Colombo

Boffi

jako marka znana przede wszystkim z luksusowych projektów kuchni i garderoby, swoje siły połączyła z równie cenionymi brandami jak De Padova, MA/U Studio i ADL. Na otoczonej wodą wystawie zaprezentowano elegancką i nowoczesną garderobę, charakterystyczną dla Boffi, zamykaną niezwykłymi i spektakularnymi, szklanymi drzwiami ADL. Całość uzupełniały niezwykle wyrafinowane sofy i charakterystyczne dla De Padova stoliki i komody lakierowane na wysoki połysk.

Moje serce jednak skradła propozycja marki Nardi.

Inspirowane naturą, lekkie, modułowe meble outdoorowe. Niezwykle prosty system łączenia poszczególnych elementów daje moc możliwości kreowania mebla wg potrzeb. Sofa w mgnieniu oka zamienia się w fotel, a nawet łóżko. Wodoodporna tkanina chroni mebel przed skutkami pogodowymi. Ażurowy stelaż wykonany jest z żywicy, gwarantując w 100% recykling.

Kartell

jako marka, która swoje projekty opiera na plastiku, stanął w obliczu wyzwania. Ecotrend, nowe normy i ustawy zmusiły firmę do podjęcia radykalnych kroków. Już w ubiegłym roku Kartell zaprezentował meble z drewna. W tej edycji Salone Del Mobile, Kartell, jakby chcąc podkreślić swoją postępowość, pokazał krzesło zaprojektowane przez sztuczną inteligencję. Dla tych dociekliwych dodam, że w projekcie swój nie mały udział miał Philippe Starck. Zadał on AI pytanie, jak, przy wykorzystaniu najmniejszej możliwej ilości materiału, możemy dać człowiekowi wygodny mebel do odpoczynku. Dzięki wprowadzonym przez Starcka danym, oprogramowanie przeszło proces uczenia się w celu stworzenia wygodnego, strukturalnego krzesła w estetyce  właściwej dla Kartella i Starcka.

Dziękuję Design Diffusion za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu ♥ A koleżankom i kolegom blogerom, za wspaniałą atmosferę: @passion_shake; @italianbark; @trendstefan; @ddnblog.it; @ingrid_opstad