Design Meets Function, czyli prezentacja nowości Geberit na FuoriSalone. 

Geberit, wiodąca grupa w branży produktów sanitarnych, pomimo braku w tym roku międzynarodowej wystawy łazienek podczas iSaloni wziął udział w FuoriSalone z instalacją Design Meets Function w historycznym sklepie Biciclette Rossignoli na Corso Garibaldi 71. Efektowny projekt prezentacji zapewniło studio StorageMilano w Mediolanie, znane ze współpracy ze światem mody.

Instalacja Design Meets Function miała na celu podkreślenie cienkiej linii między tym, co widzimy, a tym, co kryje się za ścianami domu, odkrywanie na nowo materiałów i systemów w zupełnie nietypowy sposób, prezentując nowe zintegrowane rozwiązania Geberit dla środowiska łazienkowego. Ta prezentacja to rodzaj wyświetlacza „vice-versa”, który umożliwił zwiedzającym pełne zobaczenie tego, co zwykle ukryte jest za ścianami, takich jak systemy hydrauliczne i elementy montażowe Duofix. Zaprezentowano również nowości, w tym nowa toaleta prysznicowa AquaClean Sela i nowa płyta uruchamiająca Sigma50 .

Zaprojektowana przez Christopha Behlinga toaleta Geberit AquaClean Sela to ostatnia nowość w linii produktowej AquaClean. Dzięki wyposażeniu w innowacyjną technologię, zapewnia delikatne mycie i jeszcze lepsze samopoczucie użytkownika.  Dzięki bezkołnierzowej misce ceramicznej, AquaClean Sela zapewnia idealną higienę i sprawia, że czyszczenie jej jest zdecydowanie prostsze. Podobnie, jak wszystkie toalety Geberit, również nową AquaClean Sela może zamontować w precyzyjny i łatwy sposób jeden instalator. Wszystkie komponenty techniczne znalazły się w jednym kompaktowym zestawie funkcjonalnym, który wkładany jest do miski ceramicznej od góry, a dzięki temu jest również łatwo dostępny przy serwisowaniu. Na szczególną uwagę zasługuje prosty i elegancki design toalety, która swoją formą odbiega od kosmicznych propozycji podobnych modeli. Dzięki tej subtelnej prezencji, toaleta AquaClean Sela z funkcją higieny intymnej pasuje niemal do każdego wnętrza łazienki. To pierwszy model z funckcją mycia, który mogłabym zamontować w swojej łazience. Prosta, mała i elegancka miska prezentuje się bardzo subtelnie, elegancko. Te wszystkie aspekty docenili również eksperci, wyróżniając AquaClean Sela prestiżowymi nagrodami iF Design Award 2019 oraz Red Dot Design Award 2019.

Przycisk spłukujący, jako jedyny widoczny element systemu spłukującego, powinien prezentować się estetycznie i być dopasowany do wystroju łazienki. Geberit Sigma10, Sigma20 i Sigma30 z funkcją „stop” lub do spłukiwania dwudzielnego są dostępne z nową powłoką w kolorach czarny mat lub biały mat. Dzięki zastosowaniu powłok „easy to clean” ślady palców na przyciskach są mniej widoczne i można je szybko usunąć.

Prawdziwym bestsellerem jest przycisk spłukujący do WC Sigma50, który od lat z powodzeniem służy klientom, a od 2019 dostępny jest w nowej odsłonie. Zmienił się przede wszystkim przycisk uruchamiający spłuczkę – jest teraz węższy i bardziej uwypuklony, a diamentowy szlif na krawędziach nadaje mu dodatkowej elegancji. Front może być wykonany z tworzywa sztucznego, szkła, kamienia naturalnego lub metalu. Szklany front przycisku Sigma50 daje dodatkowo możliwość nadrukowania indywidualnego motywu lub wypełnienia dowolnym materiałem. Dzięki temu projektanci i firmy instalacyjne mogą łatwiej realizować indywidualne życzenia swoich klientów – dopasować kolor przycisku do koloru ściany, wtapiając go optycznie w otoczenie, lub też wybrać motyw, który wyraźnie wyróżni przycisk na tle łazienki. Ja, do swoich łazienek, w ramach Jak remontować i nie zwariować, rownież wybrałam przycieski Sigma, model 21, w białym kolorze, który będzie pieknie korespondował z jasnymi łazienkami.