Modny dom, czyli wybór kreacji prosto od projektanta. Historia 10 letniej współpracy Maćka Zienia z marką Tubądzin.

Maciej Zień, to nazwisko jest znane każdemu, kto choć odrobinę interesuje się modą. Nie każdy jednak wie, że wielką pasją kreatora są również wnętrza. Od ponad 10 lat tworzy kolekcje dla marki Tubądzin.

Maciej Zień urodził się 24 kwietnia 1979 roku w Lublinie. Obecnie mieszka, jak i pracuje w Warszawie. Dwa razy do roku prezentuje swoje kreacje dla Pań podczas spektakularnych pokazów mody. Raz w roku można podziwiać przepiękne suknie ślubne zaprojektowane przez Macieja Zienia.

Projekty Zienia cechuje elegancja, ponadczasowość, perfekcja. Inspirację czerpie z tradycji francuskiej pret-a-porter. Kolejnym dowodem na fascynacje Maćka Zienia był pokaz, jaki projektant zorganizował z okazji swoich 40 urodzin w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. „Spacerowałem któregoś dnia po Łazienkach, gdzie w 2001 roku debiutowałem z pierwszym profesjonalnym pokazem mody. Coś mnie wtedy natchnęło. Kupiłem książki, zacząłem czytać o historii Pałacu na Wyspie i samym Stanisławie Auguście Poniatowskim, który miał tu letnią rezydencję i realizował się w niej jako filantrop i mecenas sztuki. Tak znalazłem inspirację dla tej kolekcji. Kolekcji, którą wyruszam w sentymentalną podróż” – mówi Zień dla magazynu Elle.

Maćka Zienia inspirują również podróże. Widać to było już na początku współpracy z marką Tubądzin. W pierwszym okresie wspólnych działań projektant stworzył 5 kolekcji inspirowanych pięcioma metropoliami. Barcelona, Tokyo, Paryż, Londyn i Berlin to miejsca, które projektant darzy szczególną sympatią. Każde z nich jest gwarancją innych emocji i przeżyć. Zień W swoich projektach dla Tubądzina zawarł esencje tych miejsc.

Kolekcja Paris Odeon; Maciej Zień dla Tubądzin

Kolekcja Tokyo Kori; Maciej Zień dla Tubądzin

Kolekcja Barcelona Palazzo; Maciej Zień dla Tubądzin

Ostatni projekt Maćka Zienia dla marki Tubądzin to linia Grand Beauty.

Wielkoformatowe płyty to odpowiedź firmy na potrzeby klientów, a rysunki marmuru to z kolei podążanie na światowymi trendami. Od kilku sezonów kamień naturalny to jestem z bardziej gorących trendów. W ofercie Tubądzina do dyspozycji są aż 4 kolory, biały Specchio Carrara, szary Grey Pulpis i dwa czarne, Black Pulpis z biała żyłą i Amber Vein z bursztynową, jak sama nazwa wskazuje.  W ostatnich dniach swoją premierę miała kolekcja Terrazzo, w odpowiedzi na hit tego sezonu jakim jest lastryko!

W projekcie Jak remontować i nie zwariować znajdą się dwie kolekcje: Specchio Carrara i Black Pulpis. Już nie mogę się doczekać, aby pokazać Ci koncepcje, jakie przygotowała Magda Sobula na użycie płytek Tubądzin w moim domu :)