Nowoczesna kuchnia. Przypomnienie Eurocucina 2018 i nowości Peka.

Rozpoczęta w 1974 roku, odbywająca się co dwa lata Międzynarodowa Wystawa Mebli Kuchennych (EuroCucina) i jej impreza towarzysząca FTK (Technology For the Kitchen) jest wiodącą wizytówką wysokiej klasy rozwiązań kuchennych. jaka jest nowoczesna kuchnia? Jakie miejsce w tym wyścigu zajmuje szwajcarska marka Peka? Odpowiedź znajdziecie w tej publikacji.

W ubiegłym roku w Mediolanie odbyła się już 22. edycja EuroCucina. Stanowiła ukierunkowaną i innowacyjną odpowiedź na ogromne zainteresowanie sektorem. Kuchnie przestały być czysto funkcjonalnymi przestrzeniami, by stać się domowymi węzłami, miejscami towarzyskimi i reprezentacyjnymi.

To odrodzenie się domowego ogniska kreuje kuchnię jako przestrzeń połączoną z częścią dzienną domu. Propozycje wystawców ucieleśniały współczesny design, innowacje technologiczne, energooszczędność i łatwość użytkowania. Nowe kształty, kolory i materiały pomogły wytyczyć kuchnię na poziom wyżej, jako miejsce do zabawy i interakcji ze światem zewnętrznym. Nowoczesna kuchnia od teraz jest jeszcze bardziej sercem domu niż kiedykolwiek. Stała  się miejscem właściwym na każdą chwilę dnia i okazje. Przyjaznym tak gospodarzom jak i gościom, wprowadzając przyjazną atmosferę swoim designem i gwarantując komfort użytkowania swoją funkcjonalnością.

Wśród różnorodnych kolekcji prezentowanych podczas Milan Design Week 2018, wydaje się, że istnieje trend w kierunku well being. Marki robią wyraźny wysiłek, aby uprościć różne rytuały związane z jedzeniem i jego przygotowaniem. Ten sam tor wybiera marka Peka, oferując nam szereg rozwiązań ułatwiających nam przechowywanie żywności i organizację akcesoriów kuchennych.

Przeglądając ofertę Peka wybrałam swoich faworytów. To Kitchen Tower, poręczny kuchenny przybornik, dzięki któremu widzę szansę na pozbycie się bałaganu w szufladzie w niezbędnikami kuchennymi, jak łyżki, otwieracze czy tarki. Drobne akcesoria nie gubią się dzięki plastikowym pojemnikom z przegródkami.

Drugie moje ulubione rozwiązanie to system wysuwanych półek Extendo. Dzięki niemu nie nurkujesz już w dolnych szafkach. Nowoczesna kuchnia to taka, która daje duży komfort użytkowania.

W ramach projektu Jak remontować i nie zwariować, moją kuchnię, jak i cały dom zaprojektowała Magda Sobula. Ważne było dla mnie, aby w tym wnętrzu znajdował się kącik śniadaniowy. Bardzo lubię ten poranny czas spędzać  nieśpiesznie. Nawet w ciągu tygodnia razem z rodziną znajdujemy chwilę, aby razem zjeść śniadanie. To miły początek każdego dnia. Jednak to chwila i aby w całości wykorzystać każdą minutę zależało mi, aby śniadanie móc zjeść w komfortowych warunkach w kuchni właśnie, nie tracąc czasu na bieganie do jadalni. W końcu zgodnie z trendami rośnie znaczenie kuchni zarówno w aspekcie funkcji jak i estetyki.

Kącik kuchenny zabrał trochę miejsca przeznaczonego na szafki, dlatego też konieczne było rozwiązanie wprowadzające szafki wiszące. Mój niski wzrost utrudnia mi komfortowe korzystanie z szafek wiszących w kuchni. Dlatego też idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie wind, które ułatwią mi dostęp do wyżej położonych półek. System iMove od Peki, zmienia tradycyjną górną szafkę w nowoczesną i ergonomiczną przestrzeń przechowywania, z pełnym dostępem nawet do najwyżej położonych półek.