4 trendy z New York Fashion Week. Spróbuj zastosować w swoim domu. 

Zakończył się jeden z ważniejszych tygodni w kalendarzu modowych imprez, New York Fashion Week. To jak iSaloni dla branży wnętrzarskiej. Nie może tam zabraknąć fashionistek z całego świata. O miejsce w pierwszym rzędzie zabiegają felietoniści w magazynów o modzie, trenwatcherzy, influenserzy i celebryci. Pokazy w ramach NYFW mają tak silne przesłanie, że oddziałowują nie tylko na cały świat mody, ale i na trendy w innych dziedzinach, jak na przykład aranżacja wnętrz.

New York Fashion Week pokazał, że moda nie ignoruje otaczającego nas świata. Jest po to, aby demonstrować swoje poglądy. Projektanci bardzo wyraźnie wskazywali, że ważny jest sam człowiek, a to co ma na sobie jest pewnego rodzaju komunikatem.

Zatem, jakie  wiadomości chcieli nam przekazać twórcy w swoich projektach i czy da się te wartości i trendy zaimplikować do wnętrz?

1.Bezpieczeństwo!

Otaczająca nas rzeczywistość jest niestety bardzo niebezpieczna, a co więcej demonizowana przez mainstreamowe media. Dlatego kreatorzy mody podczas New York Fashion Week postawili na poczucie bezpieczeństwa. Nakrycia głowy, maskujące kolory a ponad to tkaniny, funkcjonalne, wodoodporne, zapewniające komfort i ochronę. Zastanów się co Tobie daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu w domu? Ciepłe barwy, pled a może blask świec?

   poszewki Eleair, home&you

świecznik Cristal shine, home&you

lampion Mettality, home&you

2. Pokaż się!

Walka z szarą rzeczywistością, indywidualizm w globalizacji, wskazanie jednostki w masie, tak należy interpretować neonowe kolory, intensywne kolory w modzie na New York Fashion Week. Ten sam efekt osiągniemy stosując intensywną barwę we wnętrzu, choć na małą skalę. A do tego dawka energii gwarantowana.

3. Zabłyśnij.

Cekiny to stale powracający element w modzie. Teraz ma kilka usprawiedliwień. Po pierwsze, dlatego, że powróciła moda na lata 80 a po drugie, że ważna jest widoczna jednostka, jak to już wyżej wspomniałam. Dodatkowo kreatorzy w ramach New York Fashion Week zwrócili uwagę, że cekinowe kreacje oddziałują nie tylko na zmysł wzroku, ale i słuchu i wspominają o melodii cekinowych sukien. Oby cekinowe poduszki nie śpiewały, chyba, że kołysankę do snu.

bieżnik Ruster, home&you

poszewki Rooster i Pooler, home&you

4. Futra.

Mają tylu przeciwników co zwolenników. Nie chce rozpędzać 3 wojny światowej, zatem pozostańmy w temacie futer sztucznych. I w tym przypadku, pojawiają się one w nawiązaniu do punktu 1 i poczucia bezpieczeństwa. Od prehistorii dawały komfort i ochronę. Do tych konotacji nawiązywali projektanci podczas New York Fashion Week. Futrzana poduszka czy koc z całą pewnością zapewnią osłonę przed zimnem jesiennych dni.

  poszewki Eleair i Altara, home&you

narzuta Altara, home&you

stylizacje: Ula Michalak, foto: Karolina Grabowska, Zdjęcia z pokazów: Vogue.com

Napisz komentarz