Halloween, strach się bać.

Halloween, trudno nazwać świętem, to raczej  obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. W Polsce pojawił się w latach 90.

Halloween ma swoje atrybuty, dekoracje charakterystyczne tylko dla tego dnia. Głównym symbolem jest wydrążona i podświetlona od środka  z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty itp.

Zapewne ostatnią rzeczą, jaką chcesz osiągnąć dekorując dom na Halloweenowe przyjęcie jest przerazić rodzinę i gości wystrojem.

Istnieje wiele sposobów na włączenie ducha Halloween bez efektu zamku strachów. Unikaj skrajności. Wejścia nie musi pilnować naturalnych rozmiarów Drakula czy Frankenstein. Wystarczy kilka subtelnych odniesień, które będą przywoływać uśmiech na twarzach gości, a nie strach i krzyk przerażenia.

1. Dekoracje ciemne i gotyckie.

Motywy takie jak czaszki, świeczniki i zabytkowe fotografie lub grafiki mogą być zaskakująco efektowne i wydzielać mroczną atmosferę w całej przestrzeni. Zaaranżuj w kompozycji czaszkę i parę ozdobnych świeczników. Możesz dodać kilka małych dodatków charakterystycznych dla Halloween, które w tym okresie są łatwo dostępne w sklepach.

2. Zrób całkiem ładne dynie.

Dynie nie muszą straszyć przerażającymi minami, aby być symbolem Halloween. Istnieją nieskończone sposoby dekorowania dyń, które są równie świąteczne i dużo bardziej atrakcyjne. Wybierz dynie miniaturki w atrakcyjnych kolorach i kształtach. Już samo ich zestawienie w będzie piękną aranżacją, która może zostać na dłużej niż tylko na sam czas Halloween. Innym sposobem jest pomalowanie dyni, ozdobienie koralikami, cekinami czy zanurzenie w złotej farbie.

3. Nastrojowe oświetlenie.

W Halloween szybko nadchodzący wieczór pomaga uzyskać charakterystyczny klimat. Ogarnij ciemność i nastrój, przyciemniając światła w domu i ustawiając świece i lampiony. Wybierz te w kształcie dyni lub pachnące dyniami. Eleganckie, czarne świeczniki będą równie doskonałym wyborem nawiązując do gotyckich dekoracji Halloween.

4. Utwórz kompozycję kwiatową w klimacie Halloween.

Gotyckie aranżacje kwiatowe mają eteryczne piękno i mogą dodać odpowiednią ilość mistycznej magii Halloween. Gałęzie malowane na czarno lub złoto, hortensje i głęboko czerwone lub fioletowe róże będą teatralną dekoracją na stole czy komodzie. Nie musisz wyrzucać swojej aranżacji, gdy ona też zwiędnie – ususzone kwiaty stanowią doskonałe akcesorium na Halloween.

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

Napisz komentarz