Zatrzymaj lato w swoim domu.

Ostatnie dni lata. Słońce coraz krócej na niebie i wieczory już nie takie ciepłe. Czas powrotów z wakacji. Nostalgia i smutek? Jak zachować letnie wspomnienia? Czy w ciągu całego roku można czuć się jak na wakacjach? Z pewnością każdy z nas ma na to swój sposób. Jedni wspominają egzotyczne podróże oglądając przywiezione pamiątki inni wertują albumy ze zdjęciami. Na pewno warto zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu, aby każdego dnia, wykonując codzienne czynności, a nawet nudne obowiązki, przywodzić na myśl miejsca z letnich wycieczek.

Góry czy morze? A może rejs żaglówką po jeziorze? Biwak w lesie?  Jaka jest Twoja ulubiona forma spędzania wakacji? W zależności od tego co wybierzesz, elementy krajobrazu z letnich podróży możesz wprowadzić w aranżacji lub chociaż w dekoracji wnętrza swojego domu.

Dla mnie nie ma wakacji bez plaży. Uwielbiam wylegiwanie się na piasku i długie spacery brzegiem morza, szaleństwa z dziećmi w wodzie i oglądanie jak słońce tonie na horyzoncie.

pexels-photo-26890

pexels-photo images: pexels

Jednym z pomysłów na zachowanie wspomnień o gorącym piasku pod stopami jest wykorzystanie w aranżacji naszego domu, naturalnego materiału ceramicznego jakimi są płytki ceramiczne.  Co powicie na ciepłą kolorystykę, duże, gładkie powierzchnie o wyjątkowych wymiarach 75×75 cm, na których zaprojektowano rysunek do złudzenia przypominający delikatny, żółty piasek?  Wprowadzą do wnętrza spokój i przyjemność jaką odczuwamy podczas letniego odpoczynku na plaży. Subtelny design i stonowana kolorystyka Adana to doskonała scenografia do stworzenia nowoczesnego, ale i przytulnego wnętrza pokoju kąpielowego czy salonu. O tym, że płytki w salonie prezentują się wspaniale i jaki zapewniają komfort, pisałam TU . Adana doskonale koresponduje z naturalnymi materiałami, drewnem, lnem czy jedwabiem. Dzięki takim połączeniom można stworzyć piękną, nowoczesną łazienkę w stylu ZEN czy naturalną i wyciszającą sypialnię, z elementami rustykalnymi, które wprowadzają ciepło do wnętrza. Kompozycję ścienną czy podłogową można również wzbogacić, oprócz drugiego, prostokątnego formatu (75×24,7 cm) elementem dekoracyjnym, jakim jest geometryczne inserto o wymiarze  24,7×24,7cm.

Polecam też pod płytki praktyczne ogrzewanie podłogowe, doznania wtedy będą naprawdę wakacyjne ☺  W takim pokoju z pewnością zaznasz relaksu i zapewnisz sobie komfortowy sen. Wykorzystując mrozoodporność płytek Adana, stworzysz też pełen uroku taras, który będzie cieszył nie tylko w ciepłe letnie wieczory.

Adana_sypialnia_detal

Adana_sypialnia Kolekcja Adana, Ceramika Paradyż

A gdybyście mieli ochotę uwiecznić na ściennie wakacyjny krajobraz, również jest taka możliwość. TU zaprojektujesz i zamówisz szklaną taflę wg Twojego pomysłu.

Dodatkowo możesz wyciąć w niej potrzebny otwór np. na włącznik a nawet zamówić efektowne krawędziowanie.  A jeśli nie masz pomysłu lub ulubionego zdjęcia, zawsze możesz wybrać obraz z  gotowych propozycji np. grafika PORT. Wakacje będą trwały wtedy cały rok ☺

heart

//Dziękuję marce Ceramika Paradyż za pomoc w publikacji.//

Napisz komentarz