Decorations, DIY, Interior, My Home

Moja ostoja. Mój letni domek. //My cottage house.//

12/07/2016

Wakacje to wspaniały czas. Kocham lato. To jedyny okres, który chętnie spędzam poza miastem.Uwielbiam miejski gwar. Dziwisz się pewnie. Ja po prostu taka jestem. Kocham kawiarnie, lubię patrzeć na budynki i na ludzi, słuchać o czym mówią. Moje ukochane wakacje spędziłam w Paryżu, gdzie każdego dnia 15 godzin spacerowałam uliczkami miasta.

Jednak odkąd mam dzieci, wiele się zmieniło. To znaczy ja nadal kocham miasto, ale wiem, że oni potrzebują świeżego powietrza, obcowania z naturą, lasu i łąk do biegania i zabawy. Dlatego też od kilku lat część lata spędzamy w naszym letnim domku pod Łodzią. Zaprojektowałam go wraz z moim M i spełnia od wszystkie nasze potrzeby. Swojego czasu mogłaś go zobaczyć w piśmie wnętrzarskim, dziś zapraszam w te skromne progi ponownie.

Parter zajmuje część dzienna. na 35mkw mamy kuchnię, jadalnię i salon oraz łazienkę z prysznicem. Drzwi do łazienki zbudował mój mąż z desek odzyskanych z palet transportowych i są elementem przełamującym wszechobecną biel. Wnętrze jest monochromatyczne, wręcz ascetyczne nie bez powodu. Tu odpoczywamy, tu ładujemy baterie, tu skupiamy się na sobie i nie chcemy, aby obowiązki dnia codziennego zabierały nam ten wspólny czas. Stąd też brak dekoracji i mała ilość mebli, aby zminimalizować czas na sprzątanie i maksymalnie wykorzystać ten okres dla rodziny i przyjaciół, których tu chętnie gościmy.

kaboompics-5880

kaboompics-5921

kaboompics-5885

collage

kaboompics-5900

collage1 Na pietrze znajdują się dwie sypialnie, jedna nasza i jedna dzieci. Tu spędzamy jedynie nocny czas, dlatego przestrzeń jest praktycznie nieumeblowana. Znajdują się tu najpotrzebniejsze rzeczy. Pewnie się zdziwisz, czemu śpimy z mężem praktycznie na podłodze, to z uwagi na nasze kłopoty z kręgosłupami. Jedynie spanie na twardej podłodze sprawia, że rano nie odczuwamy dolegliwości. Jeśli kiedyś uda się nam znaleźć materac, który sprawi, ze nie będą nas  bolały plecy, z pewnością skorzystamy z oferty.

kaboompics-5919

kaboompics-5917

kaboompics-5916

kaboompics-5910

kaboompics-5911 all pics: Ula Michalak

Jak się Tobie podoba moja ostoja? Masz też takie miejsce na ziemi?

heart

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Lena 20/07/2016 at 08:47

    Świetny, klimatyczny domek :)

    • Reply Ula 23/07/2016 at 07:35

      Dziękuję

    Leave a Reply