reddot award 2016 przyznane. Gratuluję zwycięzcom.

4 lipca zostały wręczone prestiżowe nagrody reddot award 2016. To najbardziej cenione na świecie wyróżnienia przyznawane w 31 kategoriach, między innymi w dziedzinie wyposażenia wnętrz.

Międzynarodowe jury, złożone z 40 osobowego grona ekspertów przez kilka dnia prowadzi badania i testy oceniając funkcjonalność, ergonomiczność,  design, jakość materiałów, stopień innowacyjności i aspekt ekologiczny zgłoszonych projektów. Znak reddot przyznawany jest produktowi, który znacząco wyróżnia się w ramach wymienionych kategorii na tle podobnych projektów.

W tym roku, w ceremonii wręczenia nagród reddot award 2016 uczestniczył również zespół Ceramiki Paradyż.

„Jury konkursu doceniło polskiego producenta za oryginalny design, wyjątkowe wzornictwo i wysoką jakość wykonania produktu. Zwycięska kolekcja płytek ceramicznych TRAKT to jedna z flagowych propozycji w nowym formacie 75x75cm. Została wykonana w technologii rektyfikowanego gresu szkliwionego, a jej wzór zaaplikowany został przy użyciu zaawansowanej i niezwykle precyzyjnej technologii cyfrowej. Dzięki wysokim parametrom technicznym, kolekcja TRAKT dedykowana jest głównie do przestrzeni publicznych takich jak hotele, restauracje, sklepy czy galerie. Dobrze odnajdzie się także we wnętrzach zabytkowych, historycznych, ale także we współczesnych loftach i apartamentach. Jesteśmy dumni! Inspiracją do stworzenia kolekcji TRAKT były naturalne materiały: ziemia, piasek, to po czym chodzimy każdego dnia. Płytki w nowoczesny sposób odwzorowują znajome faktury i kolory, abyśmy mogli poczuć pod stopami powierzchnię nam bliską i bezpieczną” – mówi Beata Dela, Menedżer Produktu, projektant kolekcji TRAKT, Ceramika Paradyż.

Znak reddot award gwarantuje nagrodzonemu produktowi międzynarodową promocję, jest początkiem całego szeregu działań PR i marketingowych.

Czerwona kropka jest uznana na całym świecie a opieczętowany nią produkt generuje większą uwagę wśród konsumentów i mediów. Ze względu na międzynarodową reputacją nagrody, znak reddot przyczynia się do podniesienia poziomu świadomości nagrodzonego produktu i zapewnia, że marka kojarzy się z doskonałą jakością.

Tym bardziej czuję się wyróżniona i doceniona, że otrzymałam możliwość stworzenia pokazowego pokoju kąpielowego, do aranżacji którego użyłam płytek z kolekcji TRAKT. W firmowym salonie Ceramiki Paradyż w Łodzi powstała łazienka, którą zaprojektowałam i wystylizowałam wspólnie z Moniką Wiśniewską – projektantem Firmy. Zależało nam, aby wnętrze nawiązywało do najnowszych trendów well being, przywodziło na myśl eleganckie domowe spa, na miarę reddot award. Z tą kolekcją pracowało się bardzo przyjemnie, gdyż jej ogromnym atutem jest uniwersalność – dobrze wygląda na ścianie i podłodze,  można ciekawie łączyć formaty, a nawet kolorystyki. Nie da się niestety opisać słowami charakterystycznej i niejednorodnej powierzchni tej płytki, trzeba ją zobaczyć z bliska, dotknąć, poczuć….

Ciekawa jestem jak się Wam ta przestrzeń podoba i co myślicie o wyróżnionej kolekcji.

kaboompics_m

1

27408229556_e849782ef7_h

collage

27408229906_b01522d487_h

2 stylist: Ula Michalak; photos: Karolina Grabowska, Kaboompics.com

//Dziękuję Ceramice Paradyż za pomoc w publikacji.//

heart

Napisz komentarz