Jaki styl pasuje do Twojego wnętrza? Jakie wnętrze pasuje do Twojego stylu?

Kolekcja Scratch z najnowszej kolekcji Ceramika Paradyż w najnowszym, modnym formacie płytki 75x75cm.

Projektując i aranżując wnętrza, samodzielnie czy z architektem, ważne jest, aby wsłuchać się w siebie, swoje potrzeby i nie zważając na obecne trendy czy lansowaną modę wybrać taki styl, który sprawi, że zawsze będziemy czuli się dobrze i komfortowo we własnym domu. Moda się zmienia, tak w strojach jak i we wnętrzach. Nową sukienkę czy buty możesz mieć w każdym sezonie. Ale kto chciałby, co roku remontować łazienkę czy kuchnię?

Słyszałam wiele obiegowych opinii na temat pracy z architektem. Ludzie boją się, że narzuci im on styl czy rozwiązania, które nie będą spójne z ich estetyką. Inni martwią się z kolei tym, że nie nadążają za trendami, nie śledzą mody i nie wiedzą jak dziś powinien wyglądać salon czy jadalnia. Ja uważam, że dom powinien podobać się przede wszystkim jego mieszkańcom. Powinien korespondować z ich stylem życia, wnosić spokój i komfort. Wsłuchaj się w siebie i przekaż swoje myśli, potrzeby i pragnienia architektowi. Fachowiec będzie wiedział co z tym zrobić, a jego wiedza i doświadczenie pomoże przy rozwiązaniu niejednego problemu podczas budowy czy remontu.

Jeśli jesteś osobą towarzyską, lubisz przyjęcia bądź masz liczną rodzinę, z którą chętnie spędzasz czas, wybierz otwarte przestrzenie. Połączenie kuchni z jadalnią i salonem, sprawi, że podczas spotkań z przyjaciółmi, bądź wieloosobowych kolacji, nie będziesz wykluczona z przyjęcia dopieszczając potrawy, które zaraz podasz do stołu.

Jeśli z kolei cenisz sobie czas sam na sam ze sobą, zadbaj o podział przestrzeni tak, aby mieć ciszę i spokój poświęcając się np. lekturze, gdy reszta rodziny właśnie rozgrywa mecz na ekranie komputera bądź ekscytuje się przy jakiejś grze planszowej.

Dla zwolenników minimalizmu architekt zaproponuje z pewnością wnętrza nowoczesne o prostych formach z niewielką liczbą dekoracji. Takie projekty wymagają jednak dużej dokładności, precyzji oraz materiałów najwyższej jakości. Tu nie ma miejsca na pomyłki. A jeśli w duszy ciągle Ci gra, jesteś niespokojnym duchem, lubisz się śmiać i nie traktujesz życia całkiem serio postaw na wnętrze z humorem i kolorem. Miej dystans do świata i zabaw się aranżując swoje mieszkanie.

W każdym przypadku odnajdywania swojego indywidulanego stylu, warto pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy: o dobrze dobranej, uniwersalnej bazie kolorystycznej na ścianach i podłodze. Obecnie bardzo modne jest wykorzystywanie w aranżacji wnętrz, również w sypialniach i salonach: płytek ceramicznych !  Architekci proponują ten naturalny materiał, który wbrew pozorom nie jest wcale zimny. Przykładem niech będzie kolekcja gresowa Scratch, którą, jak każdą inną płytkę, trzeba zobaczyć na żywo, gdyż idealnie odwzorowuje surowy charakter betonu i to w pięciu odsłonach kolorystycznych. Grafika podkreśla rysunek jego surowych, efektownych przetarć.

Scratch_grys_detal

Kolekcja Scratch z najnowszej kolekcji Ceramiki Paradyż z charakterystycznym formatem płytki 75x75cm oraz z elementem dekoracyjnym Scratch Heksagon  świetnie prezentuje się w nowoczesnej, monochromatycznej łazience w połączeniu z drewnopodobnymi płytkami

scratch_grys_elandabiano_haselbeige_ąazienka

Ponieważ płytki mają wiele twarzy, tzn. różnią się od siebie, tworzą ciekawe efekty na dużych powierzchniach.  Dużą zaletą jest rektyfikacja krawędzi, co powoduje, iż widzimy tylko jednolitą powierzchnię a nie siatkę z fugi. Format 75×75 i 24,7×75 uzupełniony jest długimi cokołami oraz graficznymi insertami w kształcie heksagonu. Producenci podpowiada w swoich aranżacjach jak można układać i zestawiać ze sobą różne elementy, ale może zrobić to także architekt, tworząc ciekawe, oryginalne połączenia np. przechodzące z podłogi na ścianę – w końcu to gres ! Nie mamy ograniczeń. Pamiętaj: dobra baza to podstawa.

Poniżej przedstawiam przykłady kilku pięknych wnętrz w różnych stylach z wykorzystaniem płytki ceramicznej. Każdy z nich ma urok i charakter. Który pasuje najlepiej do Ciebie? 

Nowoczesne, otwarte wnętrze, pełne światła z lekkimi skandynawskimi naleciałościami. Szare tło  Poddasze w rustykalnym stylu.

Trophy_poddasze-min Kolekcja Trophy.

Wnętrze w stylu francuskim z ciemną ceramiczną „deską” Herrera, z pięknie zdobionymi meblami i bogatymi dekoracjami.

Herrera_hall_nero

Fantastyczna sypialnia w nowoczesnym stylu z elementami loftowymi, surową cegłą i piękną podłogą ułożoną we francuską jodełkę, do aranżacji której wykorzystano najnowszą kolekcję Herrera Bianco Ceramiki Paradyż.

Herrera_bianco_pokoj

Kolekcja Menfi z najnowszej kolekcji Ceramiki Paradyż z charakterystycznym formatem płytki 75x75cm idealnie komponuje się w industrialnych wnętrzach.

Menfi_salon_aranz

Heksagony to hit ostatnich miesięcy. Klinkier z kolekcji Taurus prezentuję się fantastycznie we wnętrzu i na zewnątrz.

taurus_heksagon_aranż

taurus_heksagon_detal all photos: mat. prasowe Ceramika Paradyż

Które z prezentowanych wnętrz pasuje do Ciebie najbardziej?

heart

//Dziękuję Ceramice Paradyż za pomoc w publikacji.//

Napisz komentarz