„Modna” Ceramika Tubądzin.

W ostatnich dniach miałam okazję uczestniczyć w Blog Day’u, który organizowała Ceramika Tubądzin oraz w cyklicznym już wydarzeniu, Tubądzin Design Days. Muszę przyznać, że oba wydarzenia zrobiły na mnie duże wrażenie pod względem merytorycznym, wizerunkowym czy artystycznym.

Celem TDD jest nawiązanie dialogu między przedstawicielami wszystkich branż zajmujących się kreowaniem przestrzeni. Według przedstawicieli marki „(…)tylko w ten sposób można stworzyć rozwiązania aranżacyjne, które będą łączyć w sobie nowoczesność, trwałość i artyzm (…)”.

Ceramika Tubądzin zadbała o znakomitych gości m in: Dorotę Kobielę, malarkę, współreżysera nominowanego do Oscara filmu animowanego „Twój Vincent”, która podzieliła się z gośćmi anegdotami, ciekawostkami i doświadczeniem zdobytym podczas pracy przy tym niezwykłym filmie. Artystyczną cześć zamknął występ Pauliny Jaksim – tancerki Polskiego Teatru Tańca, absolwentki wydziału tańca współczesnego na uniwersytecie artystycznym Codarts, University of the Arts w Rotteramie. W tegorocznej edycji myślą przewodnią  Tubądzin Design Days było „Przestrzeń rzuca wyzwanie”. Stąd obok artystycznych przeżyć dla ducha, goście wydarzenia mogli też nasycić oko zarówno prezentacją najnowszych kolekcji Tubądzin a także wystawą produktów marek towarzyszących , min mebli Noti czy lamp Vibia.

Blog Day, to impreza, jak sama nazwa wskazuje, skierowana bezpośrednio do twórców internetowych. Ceramika Tubądzin zaprosiła kilkunastu blogerów i vlogerów do swojej sieradzkiej, super nowoczesnej fabryki, której otwarcie świętowała w 2016.

ConchitaHome wybiera swoich faworytów wśród płytek podłogowych. Royal Place w wersji białej, zdecydowanie skradł moje serce.

 Wizyta w takim miejscu jest zawsze szalenie ciekawa. Poznanie procesu produkcji, który zaczyna się od rozmów z kreatorami, a kończy na wielowarstwowej kontroli wskazuje z jaką wartością estetyczną i jakościową produktów mamy do czynienia. I tu wyjaśnia się tytuł artykułu. Odrobinę przewrotny ale też bardzo trafny. Oglądając najnowsze kolekcje  Tubądzina widać, że marka podąża za trendami prezentowanymi na targach , m in tych Mediolanie.

Co więcej, w tym roku Ceramika Tubądzin będzie obchodził 10 rocznicę współpracy z projektantem Maćkiem Zieniem i z tej okazji pojawi się nowa kolekcja płytek sygnowanych nazwiskiem kreatora.

Kolekcje Maciej Zień dla Ceramiki Tubądzin.

Teraz już wszystko jasne. Tubądzin jest modowy, bo pokazuje jak blisko od mody do wnętrz oraz jest modny, bo w ich kolekcjach widać odzwierciedlenie tendencji z najbardziej prestiżowych imprez w Europie.

Moi faworycie wśród płytek Tubądzina? Kolekcja Paris Madeleine Maćka Zienia, za ponadczasowość i klasę, Monolith Pietrasanta i Mulina za odpowiedź na trendy oraz Obsydian, co było dla mnie samej zaskoczeniem. Kolekcja bardzo kobieca ale jednocześnie elegancka i efektowna.

Monolith Mulina

Monolith Pietrasanta

Tubądzin Obsydian

Najnowszy showroom przy fabryce Tubądzin pozwala zaprezentować szerokie zastosowanie płytek, również w salonie, sypialni a nawet w garderobie. Photos: mat prasowe Tubądzin oraz Ula Michalak

 

Napisz komentarz