Największe wyzwanie, przed którym mnie postawiono!

Kilka tygodni temu odebrałam telefon z propozycją wystylizowania sesji zdjęciowej dla największego producenta podłóg w Polsce, dla marki Barlinek. Dobrze, że siedziałam. Dyrektor marketingu, z którym rozmawiałam była tak pewna wyboru mnie do tego zadania, że nie odważyłam się nawet polemizować. Zgodziłam się i to był początek fantastycznej przygody.

Nie od razu zdałam sobie sprawę z odpowiedzialności jaką na siebie przyjęłam. Dopiero kolejna rozmowa i kolejna i kolejna spowodowały, że zrozumiałam powagę sytuacji. Pomyślałam: O kochana! To już nie są przelewki. Duża, prestiżowa marka obdarzyła Cię takim zaufaniem. Nie możesz nawalić! No i się zaczęło.

Inspiracją do scenografii jaka miała powstać na potrzeby zdjęć reklamowych do prestiżowych magazynów, była strefa Bloggers Zone jaką stworzyłam wraz z Martą (greyandcosy) i Kasią (homeglamournow) na targach w Poznaniu. Miało być światowo, luksusowo, niesztampowo i bardzo elegancko. Fundamentem aranżacji była podłoga ułożona z desek barlineckich Dąb Touch z kolekcji Senses. Aby uzyskać żądany efekt wybrałam dość intensywne kolory ścian, dodatkowo zdobione sztukaterią oraz najlepsze meble i dekoracje od marek, które znam, darzę ogromnym zaufaniem i cenię za wyselekcjonowaną ofertę. Zieleń na ścianach była pięknym tłem dla sofy New York od Saba Italia (Interium), tapicerowanych krzeseł zdobionych złotym ornamentem od Decodore, oraz obrazów Angel I i Abstraction II, autorstwa Ivy Białopiotrowicz. Obrazy są częścią kolekcji Touch of Gold stworzonej specjalnie dla Mint Grey. Całość aranżacji uzupełniają stoliki z marmurowym blatem od Un’common, na których ustawiałam lampy Vileroy&Boch dostępne w shorwoomie Sweetliving.pl. Ta kompozycja świetnie wpisała się ekskluzywny i feeryczny look scenografii.

A teraz trochę o kulisach mojej pracy. Po wysłuchaniu oczekiwań Barlinka co do stylu i charakteru aranżacji przygotowałam moodboard z zaproponowanymi kolorami, wzorami, meblami i dekoracjami. Szybko znaleźliśmy porozumienie. Na tej podstawie zaprojektowałam przestrzeń, scenografię, która powstała w jednej z hal na przedmieściach Warszawy. Dziękuję Kasiu (klikinterior) za pomoc w rysunkach technicznych :)

34712407306_696d4311e0_k

34590505322_c4e8fa71ca_o

Meble i dodatki wybierałam sama wśród oferty zaprzyjaźnionych marek, których produkty spełniały załażenia co do estetyki. Taki projekt mógł powstać tylko z produktów najwyższej jakości, gdzie występuje dbałość o detale. Kanapa i dywan łezka marki Aytm od Interium, lampy z Sweetliving czy obrazy Ivy od MintGrey to moje ulubione elementy tej stylizacji. Każda rzecz z osobna była cudowna, a w połączeniu stworzyły dworską i wystawną przestrzeń. Uzyskaliśmy oczekiwany efekt , dzięki wspólnej pracy całego zespołu.
34752587575_4856c57200_k

33910176834_eb9ee23021_k photos: Ula Michalak

To doświadczenie pokazało mi drogę, jaką chciałabym zmierzać w życiu zawodowym. Mam nadzieję, że wciąż będzie mi dane pracować z tak wspaniałymi ludźmi. Z tego miejsca chcę podziękować teamowi Barlinka za tak ogromny kredyt zaufania i możliwość jaką mi stworzyliście. Wielkie podziękowania składam na ręce właścicielom Interium, Mint grey, Sweet Living, Uncommon i Decodore. To Wasze przepiękne produkty wykreowały tą wyrafinowaną i szykowną przestrzeń. To co widzisz na zdjęciu powyżej to nie jest jeszcze końcowy efekt. Ten kadr w pełnej okazałości zobaczysz dopiero w piśmie wnętrzarskim, dam znać kiedy ukaże się na rynku.

Swoją drogą, jak zobaczę w końcu to zdjęcie w którymś z pism to mam nadzieję, że wtedy też będę siedzieć. Ten projekt to spełnienie moich marzeń, ale i okazja do sprawdzenia się. Dajcie znać, czy się Wam podoba. Liczę na Wasze komentarze. Powiem nieskromnie, że komentarze od teamu Barlinka były bardzo pochlebne. Dziękuję serdecznie z całego serca.

heart

 

Napisz komentarz