Drewniana podłoga, jedyny właściwy wybór. 

Życie jest pełne kompromisów. Ten slogan jest jeszcze bardziej prawdziwy w przypadku remontu z ograniczonym budżetem. Trzeba lawirować pomiędzy tym co chcę a co mogę mieć. Są jednak takie elementy wyposażenia wnętrz, gdzie nie da się oszczędzić bez uszczerbku na jakości czy estetyce. Tu nie ma kompromisu. Taką decyzją jest wybór podłogi. Dla mnie jedyna właściwa to drewniana deska barlinecka.

Drewno to materiał trwały, naturalny i szlachetny. Podłogi drewniane, niezależnie od czasów i dostępności innych materiałów, pozostają synonimem solidności i niezniszczalności. Nie ustępują modzie ani trendom. Ich klasyczny charakter pozwala na zastosowanie do dowolnej przestrzeni, bez względu na styl wnętrza. 

Deska barlinecka to materiał alternatywny dla podłogi z litego drewna, zachowujący zalety i wygląd, ale pozbawiony wad. Najważniejszą cechą dodatnią podłogi z Barlinka jest fakt, że można ją układać na ogrzewanie podłogowe. Dzięki cechom szczególnym sprawdzi się również w pomieszczeniach narażonych na wilgoć czy narażonych na częste i intensywne użytkowanie. 

Pure Classico Line od Barlinka, mój wybór.

Dlaczego zdecydowałam się na podłogę z serii Pure Classico Line od Barlinka? Powodów było kilka:

  1. Testowałam przez ostatnie 2 lata deskę barlinecką w poprzednim mieszkaniu. Narażona na brutalne użytkowanie przez dzieci, psa i koty sprawdziła się bez zarzutów. Łatwa w utrzymaniu czystości, nie odbarwiała się, nie robiły się plamy ani zarysowania. 
  2. Ciepły i satynowy dotyk pod stopami, jakie daje drewno nie da się porównać z żadnym innym materiałem.
  3. O wyższości obcowania z surowcem naturalnym chyba nie trzeba wspominać. Aspekty zdrowotne również dzięki chodzeniu na boso są oczywiste.
  4. Jodełka klasyczna z serii Pure Classico Line w odcieniu karmelu idealnie koresponduje tak z samym tradycyjnym wystrojem wnętrz, jak i w połączeniu z dębowym parkietem w dolnej części domu. 

Obalam mity.

  1. Deskę barlinecką również można poddawać renowacji w razie potrzeby. Podlega cyklinowaniu. 
  2. Deska barlinecka to nie panele. Wykonana jest w 100% z drewna. 
  3. Warstwowa budowa Deski Barlineckiej zapewnia dużą stabilność podłogi oraz pozwala najskuteczniej okiełznać siły natury.  Warstwa wierzchnia to wyselekcjonowane drewno europejskie lub egzotyczne o odpowiedniej grubości, wykończone lakierem lub olejem. Warstwa środkowa i spodnia to konstrukcja wykonana z drewna iglastego Barlinek to marka dbająca o ekologię i angażująca się w działania wspomagające ratowanie środowiska naturalnego. Zasada 1 za 1” to  autorski eko-program firmy, w ramach którego za każdą sprzedaną paczkę Deski Barlineckiej współfinansują zakup 1 sadzonki. Od 2000 roku wspólnie z klientami tylko w Polsce zasadzili już 15 milionów drzew. Barlinek opiekuje się również słynnym Dębem Bartkiem, przeznaczając środki finansowe na realizację niezbędnych prac renowacyjnych.

 

deska barlinecka cyklinowana 7-krotnie! źródło: Barlinek