Jak dobierać podłogę do stylu i kolorystyki wnętrza.

Podłoga, to jeden z bardziej istotnych, jeśli nie najważniejszy element w wystroju wnętrza. Stanowi bazę dla całej aranżacji. Nawet najpiękniejsze meble czy dekoracje nie uratują projektu, jeśli zaniedbamy podłogę. Idealnym rozwiązaniem dla każdego stylu i niemal każdego wnętrza w domu jest podłoga drewniana. Jest dowodem dobrego gustu właścicieli, dodaje szyku i klasy a jej właściwości zapewniają wysoki komfort użytkowania. Przekonuję się o tym każdego dnia przez ostatnie 2 lata, odkąd Deska Barlinecka jest w moim mieszkaniu.

Na wiele kompromisów jestem w stanie pójść i z wielu elementów zrezygnować w ramach projektu Jak remontować i nie zwariować. Remont domu to prawdziwe wyzwanie. Ciągłe dywagacje i negocjacje, najczęściej z samym sobą. Czy koniecznie muszę to mieć, czy tu można zaoszczędzić, z tego zrezygnować? Niestety budżet narzuca pewne ograniczenia. 

Jednocześnie są takie elementy wyposażenia i wystroju wnętrza, które w mojej ocenie nie podlegają dyskusji. Jest nim między innymi drewniana podłoga.

To jak zmieniła się jakość życia i komfort użytkowania mojego mieszkania po wymianie podłogi z paneli na Deskę Barlinecką aż ciężko opisać. Ten jeden, ale jak się okazało fundamentalny aspekt wpłyną bardzo znacząco na wygląd mieszkania, pomimo, że nic więcej się nie zmieniło. Wnętrza nabrały eleganckiego charakteru i stylu. Kontakt z taką podłogą jest znacznie przyjemniejszy niż z panelem czy terakotą. Jest ciepła i przyjemna. O aspektach zdrowotnych czy ekologicznych nie wspominając. 

Deska Barlinecka jest też bardzo funkcjonalna. Można ją kłaść na ogrzewanie podłogowe. Doskonale sprawdza się na całej powierzchni domu, również w kuchni czy łazience.

Jak zatem dobrać Deskę Barlinecką do stylu i wystroju wnętrza? Barlinek posiada w swojej ofercie kilka kolekcji i pełną gamę kolorystyczną.

Jasna podłoga, Jesion Lemon Sorbet Grande, czy Dąb Cappucino,

 to najbardziej popularne rozwiązanie. Sprawdzi się w każdym wnętrzu i niemal w każdym stylu. Będzie stanowiło spójne tło dla nowoczesnej i minimalistycznej aranżacji. Dla ciemniejszych i cięższych mebli stworzy zrównoważony kontrast. Dodatkowo, jasna podłoga optycznie powiększy wnętrze. Tu warto pamiętać, aby listwy przypodłogowe wybrać w kolorze ściany, a nie w odcieniu podłogi. 

Deska Barlinecka rustykalna, z dużą ilością widocznych słojów i sęków, Dąb Toffee, Dąb Nugat. 

Deski rustykalne z Barlinka z warstwą wierzchnią z  dębu, którego piękno zostało podkreślone poprzez szczotkowanie i fazowanie. Stanowią ważny element dekoracyjny. Podkreślą loftową lub cottage’ową stylistykę wnętrza. Ich naturalny charakter wpływa na ich rosnącą popularność. 

Jodła klasyczna z serii PURE Classico Line,

to odpowiedz marki Barlinek na renesans parkietów. Rosnąca popularność podłóg parkietowych wyznaczyła pewną tendencję. Barlinek proponuje dwa wymiary podłóg, które można układać we wzór jodły klasycznej – 130 mm szerokości i 725 mm długości oraz 110 mm szerokości i 660 długości.  To rozwiązanie idealnie koresponduje we wnętrzach klasycznych, midcentury modern czy art deco, które zyskują w Polsce coraz większe uznanie. To też mój wybór w ramach Jak remontować i nie zwariować. O efektach przekonacie się niebawem :)

photos: mat. promocyjne Barlinek