Deska barlinecka, piękna, funkcjonalna i ekologiczna. 

Jak deska barlinecka potrafi zmienić komfort życia przekonałam się 2 lata temu, gdy wymieniałam panele na deski z kolekcji Jean Marc Artisan od Barlinka.  Muszę przyznać, że jest to ten element wyposażenia wnętrz, który dla mnie nie podlega kompromisom. Deska barlinecka będzie stanowiła podłogę na całym piętrze nowego domu w projekcie Jak remontować i nie zwariować. Dlaczego? Zaraz wszystko opiszę.

Od dwóch lat testuję deskę barlinecką w dotychczasowym mieszkaniu. Pomimo trudności na jakie jest narażana, użytkowanie przez dużego psa czy dzieci, nie widać po niej śladów zniszczenia.

A muszę dodać, że deska barlinecka jaką wybrałam do mojego mieszkania jest olejowana, co przez wielu jest oceniane jako trudna w utrzymaniu czystości i podatna na plamy czy porysowania. Ja nie mam żadnych uwag ani zastrzeżeń. Z łatwością i bez zbędnej kokieterii mogę wymienić zalety tej podłogi i jej wpływ na funkcjonowanie rodziny.

100%drewno

Wykonana z prawdziwego drewna deska barlinecka to produkt naturalny. Drewniane podłogi są zdrowsze i zdecydowanie przyjemniejsze w dotyku. Chodzenie bosą stopą po takiej podłodze jest bardziej komfortowe, daje wrażenie ciepła i przytulności nawet bez zastosowania ogrzewania podłogowego.

Przyjemna w dotyku

Jako mama dwójki małych dzieci dużo czasu spędzam na podłodze, która stanowi ważny element podczas organizacji zabaw. Dzieci chętniej bawią się na podłodze niż przy stole, gdyż ta forma jest najbardziej swobodna i najwygodniejsza. Kredki czy klocki nie spadną i nie trzeba po nie sięgać. Przestrzeń pozwala rozwinąć kreatywną zabawę.  Powstają miasteczka z całą siecią dróg dla resoraków. Taka przyjemna w dotyku podłoga zachęca do działania.

Na ogrzewanie podłogowe

Deska Barlinecka, dzięki swojej warstwowej konstrukcji, doskonale przewodzi ciepło i może być stosowana na ogrzewaniu podłogowym. To jest ta przewaga nad podłogą z litego drewna.

W odpowiedzi na trendy

Jodła klasyczna z serii PURE Classico Line jest odpowiedzią marki na rosnące zainteresowanie stylem artdeco, czy midcentury modern w Polsce. Parkiet ułożony w klasyczną, francuską jodełkę to obecnie najgorętszy trend. Reakcją Barlinka na to zapotrzebowanie jest najnowsza kolekcja PURE Classico Line w 6 wybarwieniach Dębu. Mój wybór to tradycyjny odcień karmelu, który pięknie będzie korespondował z 30 letnim parkietem na dolnym poziomie domu.