Bloggers Zone na Home Decor 2017.

Muszę nieskromnie powiedzieć, że było to najpiękniejsze stoisko jakie zrobiłyśmy w ramach Bloggers Zone. Dodatkowo, otrzymałyśmy wiele komentarzy i pochwał od odwiedzających, że nasza strefa bardzo pozytywnie wyróżniała się wśród wystawców targów w Poznaniu. A ja dodam, że to w dużej mierze efekt osiągnięty dzięki ofercie wystawców, tym co mięli nam do zaoferowania. A widać, że mięli wiele.

Tegorocznej edycji Bloggers Zone na Home Decor przyświecała myśl Żyj kolorowo. Cytując Kasię Gal, projektantkę, autorkę HomeGlamourNow  oraz współtwórcę Bloggers Zone: „Jeśli tyle przyjemności kojarzy się z intensywnymi kolorami, czemu mieszkamy tak monochromatycznie i zachowawczo dobieramy kolory?” No właśnie czemu? Czemu boimy się wprowadzić żywe barwy do wnętrz, do strojów? A przecież wszystko co najpiękniejsze na świecie jest wielobarwne. Rajskie ptaki czy kwiaty, egzotyczne drinki pod palmą, najlepsze potrawy czy soczysta zieleń w parkach, która zaraz, lada dzień zawita do nas.

Prawdą jest, że sama dojrzewałam do kolorów. Mam na koncie wiele lat w bieli i szarościach. Jednak to wizyty na festiwalach i targach designu i wnętrz, oraz  podróże do Włoch czy Hiszpanii poszerzyły moje horyzonty, otworzyły na kolor, pokazały jak barwy oddziałują na ludzi.

Teraz, gdy zapatrzona jestem w stronę glamour, amerykańskich wnętrz i projektantów oraz ośmielona trendami, które promują kolor, intensywny, ciemny, szlachetny bardzo chciałam taki kierunek obrać przy aranżowaniu Bloggers Zone. Wraz z Kasią, o której wcześniej wspomniałam oraz Martą Cerkownik, również projektantką, autorką Grey&Cosy, mimo iż od lat zakochaną w subtelności belgijskiego stylu, byłyśmy bardzo zgodne. Pragnęłyśmy stworzyć przestrzeń na miarę zachodnioeuropejskich prezentacji.  I chyba się udało. A wszystko dzięki odwadze, otwarciu na kolor, odrobinie umiejętności w stylizowaniu, oraz a może przede wszystkim, dzięki przepięknym meblom i dodatkom zaoferowanym przez wystawców targów poznańskich. 

33191773430_dce8fb5ddb_o

Tłem całej aranżacji było zestawienie czterech kolorów z palety Benjamina Moore’aHC-158 Van Deusen Blue, HC-156 Newburg Green, najmodniejsze odcienie niebieskiego i zielonego, 2117-30 Shadow (Kolor Roku 2017!!!) oraz 2080-20 Confederate Red, czerwień, okrzyknięta przez Elle Decoration UK za jeden z hitów sezonu. Te barwy były punktem wyjścia do całej stylizacji i nadawały kierunek kolejnym elementom. Stąd wybór przepięknej, eleganckiej i szalenie luksusowej sofy New York z kolekcji Saba Italia. Dystrybutorem marki na Polskę jest Agata Rauch Consulting. Do pozostałych kolorów znajdujemy odniesienie w siedziskach Puff od SwarzedzHome. Tu warto dodać, że na poznańskiej starówce otworzył się pierwszy showroom tej polskiej marki, gdzie obok projektów autorskich możemy znaleźć fantastyczne meble z oferty Barcelona Concept

33191774730_fdc6f94825_o
33191771880_07e8364391_o

Z kolekcji SwarzedzHome wybrałyśmy również piękną, drewnianą toaletkę oraz ażurowy, lekki regał, na którym mogłyśmy prezentować fantastyczną kolekcję lampionów od firmy Duo, importera i dystrybutora porcelany z całego świata, kolekcje szkła i ceramiki z oferty Regnum oraz kolekcję First Marcina Młoczkowskiego twórcę marki Vola art of deconagrodzoną dwa lata temu na Lodz Design Festival.

33191769440_74b01925ab_o

33191772700_34ac034d9c_o 4

Najmodniejszy odcień zieleni, szmaragd znalazł się na fotelu Wing z najnowszej kolekcji marki Wajnert, polskiego producenta mebli z 30 letnią tradycją. Projekt najlepiej odzwierciedla, że firma z historią idzie za trendami i trzyma rękę na pulsie. Mam nadzieję, że już niebawem będę mogła pokazać kolejne świetne propozycje marki. Ten obłędny odcień zieleni rewelacyjnie skomponował się z szarościami i granatami ręczników Zwoltex. To kolejna polska marka, którą należy przywołać i przypomnieć. Długa tradycja gwarantuje jakość produktów. Jestem prywatnie posiadaczką ręczników Zwoltex i bardzo sobie chwalę.

33445873721_e055979864_o

Pozostając w temacie tkanin chciałabym zwrócić Twoją uwagę na welury z kolekcji Prestige od Toptextil. Przepiękna kolorystyka sprawiła, ze nie umiałam zdecydować się i postanowiłam zaprezentować cały wachlarz z oferty firmy. Już wyobrażam sobie jak dodają szyku nawet najprostszemu meblowi. Absolutnym hitem marki Fargotex, lidera wśród dystrybutorów tkanin obiciowych były w tym roku dywany! Carpet Decor by Fargotex to propozycja dla miłośników dobrego designu. Warto pamiętać, ze dywany produkowane są w technologii Easy Clean.

6 33191770550_c175f43bfb_o

Ogromny wkład w aranżację Bloggers Zone miała firma Krysiak. Ich kolekcja mebli dębowych Atelie otrzymała Nagrodę Internautów w XV edycji konkursu dla branży meblarskiej „Meble Plus – Produkt 2017”. My wybrałyśmy ją z uwagi na interesującą formę, zastosowanie naturalnego materiału oraz intarsie na frontach.

32731879704_8fba14f2bc_o

Element zaskoczenia wprowadzało zestawienie trzech nowoczesnych zegarów Stunner, które tworzyły ścienną instalację nad kanapą Wajnert.

32731883374_59031c67d6_o

Uzupełnieniem aranżacji były fantastyczne krzesła marki Taranko, o przepięknych klasycznych formach i w najmodniejszej kolorystyce. A także klasyczne modele krzeseł z ulubioną wśród konsumentów kołatką z oferty Romantic Home. Subtelna, naturalna kolorystyka krzeseł nie zakłócała prostej formy stołu Klose, jednego z liderów na polskim rynku meblowym. Tym bardziej się cieszę, że taka marka zaszczyciła nas swoją obecnością na Bloggers Zone.

7

Ukochane ostatnio przez większość Polek Cotton Ball Lights spoczęły na delikatnych tkaninach w egzotycznej szafie Art-Pol, importera wyjątkowych mebli i artykułów dekoracyjnych do wnętrz.

9

Żadna aranżacja nie obejdzie się bez dekoracji. To one nadają stylu i klasy wnętrzom. Na Bloggers Zone miałyśmy zaszczyt obcować z przepięknymi propozycjach marki Aytm, której przedstawicielem w Polsce jest Agata Rauch Consulting. Zachwyciły mnie szklane, zielone pojemniki, miedziane tace z lustrzaną podstawą, złoty świecznik z czarnym marmurem i wazony z mrożonego szkła. Złoty gazetnik i konewka to moi absolutni faworyci.

5 3 2

Kluczowym elementem w aranżacji wnętrza jest oświetlenie. Większość przepięknych lamp to propozycje włoskich i hiszpańskich marek, dostępnych w niezawodnym showroomie Interium, Agaty Rauch mecenaski dobrego designu.

Dopełnieniem całości prezentacji Bloggers Zone była relaksująca muzyka i piękna woń świec od Aromanti. Pamiętaj o tych elementach przy tworzeniu atmosfery we własnym domu. Płomień świecy, czy zapach olejków eterycznych potrafią zdziałać cuda, wpływają na nasz nastrój, a wnętrzu dodają klasy i uroku.

32760686493_c1d9c8ae7e_o
32731879014_c22acc3bfe_o

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia przestrzeni Bloggers Zone. szczególne ukłony kieruję pod adresem dyrektor Home Decor, Natalii Tarachowicz, która po raz kolejny zaufała i dała szansę polskim blogerkom wnętrzarskim. My z całych sił pragnęłyśmy się odwdzięczyć wspaniałą wystawą. Czy się udało w 100%? Ocenę pozostawiam czytelnikowi.

all photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

heart

Napisz komentarz