4 niezbędne rzeczy, których potrzebuje każdy, kto zaczyna dorosłe, samodzielne życie we własnych czterech kątach.

Niezależnie, czy postanowiłaś(eś) wynająć mieszkanie, czy kupić, wyprowadzka od rodziców to bardzo rewolucyjna decyzja. Pod skrzydłami rodziców nie myśli się o takich przyziemnych sprawach jak pranie czy uzupełnienie lodówki o ulubione produkty. Jednak, gdy wszystko dobrze zaplanujesz, wejście w dorosłość okażę się kolejnym dobrze zdanym egzaminem, otwierającym drzwi do szalenie interesującego, intrygującego świata.

Już sam moment podpisu na umowie zakupu/wynajmu jest powodem do świętowania. Ciężar odpowiedzialności jest duży, to prawda, ale zamień to na mocną dawkę determinacji i motywacji do  działania. Aby proces przeprowadzki i osiedlania się w nowym miejscu wydał się mniej skomplikowany, proponuję przemyśleć w pierwszej  kolejności 4 sprawy, którymi należy się zająć, tworząc nowy dom.

1.Zastawa stołowa. Pozbądź się obtłuczonych miseczek i przypadkowych kubków z nadrukiem reklamowym. Każdy, nawet najbardziej prosty posiłek zyskuje, jeśli jest podany na eleganckim serwisie. Oczywiście nie musi być to od razu pełny zestaw obiadowy na 12 osób, choć niektóre można sobie kolekcjonować, kupować pojedynczo w ten sposób stworzyć pełen serwis. Jest wiele propozycji pięknej ceramiki, w bardzo przystępnych cenach, gdzie talerz obiadowy kosztuje 35zł, a filiżanka 25zł.

2.Dla dorosłego człowieka, wchodzącego w samodzielne życie, nawiązywanie kontaktów jest kluczowe. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem rozpoczynającym karierę zawodową, czy też doświadczonym kierownikiem wyższego szczebla, budowanie i utrzymywanie relacji jest szalenie istotne. Kiedy już osiągniesz swój cel zawodowy, otrzymasz wymarzoną posadę, lub choćby czasową, która zabezpieczy Twój codzienny być, nie zapominaj również o przyjaciołach. Spotkania z koleżankami przy dobrym filmie czy wspólne z kolegami oglądanie meczy pomoże Ci zachować równowagę pomiędzy pracą a przyjemnościami. Dlatego też pamiętaj o wygodnej kanapie.

3.Utrzymanie porządku. Czysty dom to czysty umysł. Czy jakoś tak. W każdym razie, bałagan, kuch i brud nie sprzyjają ani odpoczynkowi, ani skupieniu na pracy. Drażnią, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. O zdrowiu i higienicznym trybie życia nawet nie wspominam.

4. Stwórz sobie miejsce do pracy. Każdy powinien mieć inspirującą przestrzeń roboczą w domu, która będzie motywować i dostarczać inspiracji. Może to być cały pokój albo choć mały kąt. Spędzisz niezliczone dni i noce, doskonaląc życiorys, przygotowując prezentacje i dopracowując osobiste projekty, dlatego kluczowe znaczenie ma stworzenie przestrzeni, która wywołuje pozytywny i produktywny charakter.

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

Comments

  • 06/08/2018

    Naprawdę bardzo interesujący wpis. Ja właśnie niedawno (już będzie z dwa lata) jak mieszkam na swoim :)

Napisz komentarz