Raport trendów. Najmodniejsze tapety sezonu.

100 lat temu tapety były wyznacznikiem luksusu i wraz z meblami z epoki zapewniała elegancki wystrój wnętrza. Ręcznie malowane czy haftowane w bogate ornamenty stanowiły o statusie gospodarza. Na pewien czas straciły na znaczeniu, a jej kiepskiej jakości zamienniki w postaci mało gustownych fototapet z obrazem palm stały się synonimem kiczu i braku dobrego smaku. Na szczęście od kilku sezonów tapety przezywają prawdziwy renesans. Ich projekty odpowiadają zarówno mega trendom jak i wschodzącym tendencjom.

Przymierzając się do metamorfozy wnętrza, małego, czystego remontu czy spektakularnego projektu budowy domu, warto poznać jakie są najmodniejsze tapety w tym sezonie i przejrzeć oferty producentów i sklepów. Jedną z prestiżowych marek z tradycjami jest Graham & Brown, na rynku od 1946 roku. Przy współpracy z najlepszymi projektantami, wykorzystując nowoczesne techniki druku, marka oferuje przepiękny design i bardzo wysoką jakość produktu. W Polsce kolekcje Graham & Brown oferuje sklep tapetuj.pl. Wracając do raportu z trendów, skupiłam 5 propozycji tapet, hitów tego sezonu, z czego trzy ostatnie to już mega trendy, których data ważności nie ulega przedawnieniu.

1.Tropikalny las.

Liście bananowca, motyw zaczerpnięty z hotelu w Beverly Hills, robi furorę od dłuższego czasu i nie widać końca temu panowaniu. Projekt stał się inspiracją do kolejnych wariacji na temat. Liście palm, monstery czy innych egzotycznych roślin to najgorętszy trend sezonu.

Tapeta Gliteratti by Julien MacDonald 32-969

Modern Living 33-002

Vermeil 104141

Gliteratti by Julien MacDonald 32-954

2. Ptaki z rajskich ogrodów.

Tropikalna dżungla to nie tylko ogromne, soczyście zielone liście, ale także barwne ptaki z długimi ogonami i kolorowymi piórami. Pierwszy kierunek pociągnął za sobą kolejny i tak rajskie ptaki weszły na salony i na tapety.

Gliteratti by Julien MacDonald 32-948

Gliteratti by Julien MacDonald 32-958

SIMPLICITY 101842

3. Wzory geometryczne.

Tapety ze wzorem geometrycznym mają swoje konotacje w stylu art deco. Obecnie, w zależności od zastosowanych kolorów i układu linii mogą mieć swoje zastosowanie we wnętrzach retro, a nawet glamour.

Chroma 32-678

Tapeta 104734

Empress 104121

 4. Hołd tradycji, motyw kwiatowy.

Najpopularniejszy w tradycyjnych angielskich wnętrzach kwiatowy motyw na tapecie przeszedł szereg transformacji. Dziś tapety z florystycznym motywem mogą być zarówno tradycyjne jak i bardzo nowoczesne.

 

Chelsea 20-803

Elegance 102796

SIMPLICITY 33-282

Vermeil 104129

5. Z odrobiną blichtru.

Zdecydowanie daje się zauważyć koniec ery minimalistycznych, monochromatycznych, wręcz ascetycznych wnętrz w polskich domach. Zaczynamy być bardziej pewni siebie. Widać ekscentryzm i odwagę w modzie a co za tym idzie również w aranżowaniu wnętrz. Może to za sprawą social mediów i ułatwionemu podglądaniu zachodu, a może po prostu Polacy przestali być narodem stłumionym przez poprzedni ustrój i każdy pragnie podkreślić wagę jednostki – siebie. Tak czy inaczej jeszcze odrobina nonszalancji nikomu nie zaszkodziła, tak samo jak odrobina blichtru i blasku.

Innocence 33-289

Pure 100538

Essence 20-959  

Palais 20-924

Wszystkie  tapety pochodzą z kolekcji  Graham & Brown i dostępne są w sklepie tapetuj.pl

foto: materiały promocyjne

Comments

  • 24/08/2018

    Świetne te tapety wyglądają naprawdę cudnie.

Napisz komentarz